Lego tarzı çocuk akıllı saati Omate x Nanoblock

0

Çocuklar için geliştirilen LEGO benzeri akıllı saat Omate x Nanoblock, MWC 2018’in ilgi görecek yeniliklerinden biri olmaya aday.

Çocuklar için giyilebilir teknoloji ürünleri sunan Omate, Japon oyuncak üreticisi  Diablock ile işbirliğine giderek oldukça neşeli bir akıllı saat geliştirdi. Omate x Nanoblock adıyla gelen çocuk akıllı saati, Lego-vari tasarımıyla dikka çekti.

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Mobile World Congress 2018 kapsamında tanıtılacağı kaydedilen aygıt, temelde ebeveynlerin çocuklarının nerede olduğunu görmelerine odaklı. Ayrıca stereo ses, görüntülü sohbet özellikleri de mevcut. Ek olarak üç güne varan şarj dayanıklılığı, alarm, pedometre, kronometre ve selfie kamerası da içeriyor.

Öne çıkan özelliği olan konum takibi, cihazın dahili SIM kartı sayesinde kullanılabilen 3G özelliği ile sağlanıyor. GPS, ayrıca WiFi hotspot noktaları ile kullanıcının yerinin tespitine olanak tanıyor. Üreticisi tarafından, söz konusu konum verilerinin herhangi bir yerde depolanmadığı veya üçüncü taraf kişilerle kesinlikle paylaşılmadığı belirtiliyor.

MWC 2018 geliyor!

Cihaz, kullanımı için 179 dolarlık bir yıllık abonelik sistemi istiyor. Nisan ayında ABD ve Avrupa’da bazı ülkelerde satışlarına başlanacak.

MediaMarkt’taki her bütçeye uygun akıllı saat alternatiflerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu ay sonuda MWC’deki akıllı cihazlara yakından bakacağız. Gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz, takipte kalınız…

Cevap bırakın