Lego Filmi Youtube’da ‘reklam’ olarak yayınlanacak

0

Lego Filmi, Youtube üzerinden gösterime girmeye başlayacak ve bunun ardından 24 saat yayında kalacak.

Youtube reklamları son zamanlarda pek çok izleyici için sıkıntılı bir süreç haline gelse de kanal sahipleri adına oldukça önemli gelir kaynakları arasında yer aldıkları da aşikar. Aslında sorun reklam yayınlanmasından ziyade reklamların çok sık yayınlanması. Bu da haliyle izleyiciler için hoş karşılanmayan bir durum. Bu yüzden de Youtube kullanıcıları genelde bir reklamın zorunlu izleme süresi biter bitmez “Reklamı Geç” butonu ile reklamdan çıkarak videoya geri dönüyor. Bunun farkında olan Youtube’un ise bu konuda yeni çalışmalar peşinde olduğunu söylemek mümkün. Reklamlarla ilgili bu tür sıkıntılar yaşanırken yazımızın içeriği de aslında yeni bir Youtube reklamı. Lego Filmi 100 dakikalık gösterim ile Youtube üzerinden reklam olarak izleyicilere sunulacak.

100 dakikalık reklam

Bir animasyon filmi olan Lego, 100 dakikalık bir reklam filmi olarak Youtube üzerinden yayınlanacak. Üstelik bu yayın kesintisiz bir şekilde 100 dakika kadar izlemek isteyenler için devam edecek. YouT ube ve Warner Bros işbirliğinin bir ürünü olan bu fikir, Lego Filmi’ni tam 100 dakika boyunca reklam olarak izleme şansı sunacak. Bunun en önemli nedenlerinden birinin Lego Filmi 2 için heyecanın üst seviyelere çıkarılması amacı olduğu söyleniyor.

Lego Filmi’nin 100 dakikalık Youtube reklam gösterimi ise Lego Filmi 2’nin fragmanını izlemek isteyenlerin karşısına çıkacak. Fragmanı izlemek için açan kullanıcılar standart olan YouTube reklamlarında Lego Filmi ile karşı karşıya gelecek. Üstelik bu reklam tam 100 dakika kadar uzun sürecek.

1,8 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Youtube’da her dakika ise ortalama 450 saatin üzerinde video izleniyor. Oldukça büyük bir istatistik olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Lego Filmi, Youtube üzerinden gösterime girmeye başlayacak ve bunun ardından 24 saat yayında kalacak. Lego Filmi 2’nin vizyona giriş tarihi ise 7 Şubat 2019.

Cevap bırakın