LeEco’dan yola sanal şerit çizen akıllı bisiklet ekipmanı

0

road-bike-3

Eğer bisiklet kullanmaktan hoşlanıyorsanız LeEco Smart Road Bike ve Smart Mountain Bike akıllı özellikleri ile dikkatinizi çekecek.

Teknolojinin ilginç yönleri, taşıtlar için de çeşitli şekillerde hayat bulabiliyor. Otomobillerin daha akıllı hale gelmesi, gelecekte kendi kendine gidebilen elektrikli otomobiller derken konunun daha kompakt taşıtlara farklı yönlerden yansımaları da görülebiliyor. İşte bunlardan ikisi LeEco Smart Road Bike ve Smart Mountain Bike adlı cihazlar.

Birçok farklı alanda ürünler geliştiren LeEco’nun bisikletler için geliştirdiği cihazlar, Android işletim sistemi ile entegre şekilde çalışıyor. Üzerlerinde Bike OS adı verilen işletim sistemi bulunan Smart Road Bike ve Smart Mountain Bike, bu sayede birbirinden inovatif ve güvenli sürüş özellikleri sunuyorlar.

LeEco_Buzzard_commuter-Super-Bike_integrated-electronics-sensors-Android-BikeOS_bar-end-lights-600x315

Bisikletlerin ön kısmında kullanılan cihazlar, 3 metreye kadar lazer ışık vererek hareket halindeyken 3 metreye kadar mesafede sanal şeritler oluşturabiliyorlar. Bu sayede bisiklet sever, gitmesi gereken yolu daha net şekilde görürken, etraftaki araçların bisikleti ve önünde uzanan yolu görmeme durumunun önüne geçilmesi hedefleniyor. Hız, katedilen mesafe ve rota hakkında bilgiler de gösteren cihazlarda Snapdragon işlemciler bulunuyor.

Öte yandan LeEco Smart Road Bike ve Smart Mountain Bike ile akıllı telefona gelen çağrılar, cihazlara takılan bir kulaklık üzerinden yanıtlanabiliyor. Böylelikle yoldayken telefonun çalması halinde görüşme sırasında yaşanabilecek dengeyi kaybetme riskinin de önüne geçiliyor.

Seri üretime geçilmesi beklenen ürünlerin fiyatı ve net satış tarihleri ise henüz duyurulmuş değil.

Cevap bırakın