Learn with Google AI ile tanışın

0

Google, “Makine Öğrenimi” alanında herkese kendini eğitme imkanı sunan “Google Yapay Zeka ile Öğrenim” hizmetini duyurdu.

“Learn with Google AI” adlı eğitim hizmetinin duyurusuyla ilgili olarak Google Resmi Blog sayfasında şu ifadeler yer aldı:

Learn with Google AI:
Herkes için Makine Öğrenimi

…Karmaşık problemleri çözebilen Yapay Zeka, tüm endüstrileri dönüştürme potansiyeline de sahip. Bu da Yapay Zeka’nın çok çeşitli ve farklı insan perspektiflerini ve ihtiyaçlarını yansıtmasının hayati olduğu anlamına geliyor… Yapay Zeka’nın zorlu problemleri nasıl çözdüğünü herkesin anlamasına yardımcı olmak için Learn with Google AI (Herkes için Makine Öğrenimi) adlı bir kaynak oluşturduk. Bu sitede temel makine öğrenimi (ML) kavramlarını, kendi ML becerilerinizi geliştirmeyi ve makine öğrenimini gerçek dünya problemlerinde kullanmayı öğrenmenin yolları anlatılıyor. İleri düzey kullanma kılavuzları ve TensorFlow materyalleri arayan derin öğrenme uzmanlarından, AI’ye adım atmak isteyen meraklılara kadar Google ML uzmanlarının hazırladığı eğitim içeriklerini arayan herkes burada bulabilecek.

Learn with Google AI sitesinde ayrıca Machine Learning Crash Course (MLCC – Yoğunlaştırılmış Makine Öğrenimi Kursu) adlı yeni ve ücretsiz bir ders de bulunuyor. Bu derste ML kavramlarını herkesin öğrenip pratik yapabileceği alıştırmalar, etkileşimli görselleştirmeler ve öğretici videolar yer alıyor.

Mühendislik eğitimi ekibimiz ML’ye yönelik bu hızlı ilerleyen ve pratik müfredatı ilk olarak Google çalışanları için geliştirdi. Bugüne kadar 18 binden fazla Google çalışanı MLCC’ye kayıt yaptırdı ve derste öğrendiklerini Daydream cihazlarının kamera kalibrasyonu, Google Earth için sanal gerçeklik geliştirme veya YouTube’da video gösterim kalitesini geliştirmek için kullandı. MLCC’nin Google’daki başarısı, bize bu imkanı herkese sunma konusunda ilham verdi.

İlerleyen dönemde Learn with Google AI cephesinde farklı dersler ve dokümantasyonu da içeren yeni gelişmeler olacak. Yapay Zeka konusunda herkesin daha fazla şey öğrenmesine katkı sağlayacağımız için çok heyecanlıyız.

.- Zuri Kemp – Google AI”

Cevap bırakın