League of Legends’ın sanal müzik grubunun ilk albümü yolda

0

League of Legends’ın sanal K-pop grubu K/DA, ilk albümünü Kasım ayında piyasaya sürüyor. İşte detaylar…

Söz verildiği gibi sürekli genişleyen League of Legends evreninin bir parçası olan sanal K-pop * grubu K/DA ilk albümünü çıkartıyor. League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, geçtiğimiz günlerde grubun All Out isimli ilk albümünün 6 Kasım’da çıkacağını açıkladı.

Eğer yukarıda yazanlardan hiçbir şey anlamadıysanız, işte size hızlı bir açıklama: 2018 yılında League of Legends Dünya Şampiyonası hem oyun içi karakterlerden hem de gerçek dünya pop yıldızlarından oluşan bir K-pop grubunun yer aldığı çarpıcı bir AR konseri ile açıldı. Bu o kadar ilgi çekti ki, Riot bu ilgiye karşı sessiz kalmayarak grubu daha büyük bir şekilde geri getirme kararı aldı.

Yine açıklamalara göre albüme ek olarak, devam eden bir çizgi roman dizisi ve TikTok tarzı bir dans yarışması da olacak.

Beklenti tavan!

Hem League of Legends oyuncularının hem K-pop severlerin hem de genel olarak bu tarz etkinlik ve albümlerden zevk alan herkesin merakla beklediği albüm için beklentiler de oldukça üst seviyeye çıkmış durumda. Kasım ayı iple çekiliyor.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

* K-pop nedir?
Güney Kore kökenli bir pop müzik türüdür.

Cevap bırakın