Lazer epilasyon için en uygun mevsim kış!

1

Teknolojiye uyum sağlama konusunda en başarılı sektörlerden birisi kuşkusuz ki güzellik sektörü. Güzelleşmek ve daha iyi bir görünüm sağlamaya yönelik son teknolojilerin kullanıldığı güzelli sektöründe, son yılların favorisi ise lazer epilasyon. Ülkemizde en sık uygulanan kozmetik prosedürlerinin başında gelen lazer epilasyon uygulamasını artık evinizde, kendi IPL cihazınızla ve daha hijyenik bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Lazer epilasyon ne zaman yapılmalı? 

Lazer epilasyon ihtiyacı genel olarak yaz aylarında daha çok hissedilir ancak başarılı bir lazer epilasyon uygulamasının uzmalar tarafından kış aylarında yapılması tavsiye ediliyor. Çünkü lazer epilasyon yaptırıldığı zaman vücudun ve yüzün güneş görmemesi gerekiyor. Bu yüzden kat kat giyindiğimiz kış ayları lazer epilasyon için en ideal mevsim diyebiliriz.

Lazer epilasyon için en uygun ürünler hangileri?

Günümüzde vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en etkili yolu lazer epilasyon. Lazer epilasyon uygulamalarında artık IPL cihazları tercih ediliyor. IPL, yoğun atımlı ışık teknolojisi ancak bir lazer çeşidi değil, bu uygulama ile epilasyonda başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edebilmek için doğru cihaz seçimi yapmak oldukça önemli. Peki, özellikle çalışan kadınlar için büyük kolaylık sağlayan IPL cihazları hangileri? İşte öne çıkan cihazlar ve özellikleri…

philips-lumea-prestige

Philips Lumea Prestige: IPL teknolojisiyle kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan Philips Lumea tasarımları birbirinden farklı özellikleri ile yaza şimdiden hazırlanmanıza imkan sağlıyor. Profesyonel güzellik salonlarında da kullanılan IPL teknolojisini (Yoğunlaştırılmış Işık Teknolojisi) ev rahatlığına taşıyan Philips, kablosuz ürünleri Lumea Prestige SC20009/00 ve SC2007/00 ile dikkat çekiyor. Evde güvenli ve rahat kullanıma uygun kablosuz teknolojisi ile yüzde ve vücutta hızlı uygulama kolaylığı sunarak zamandan tasarruf etmeyi sağlayan Lumea Prestige SC2007/00 ve ekstra bikini bölgesi aparatı ile hassas bölgelerde fark yaratan SC2009/00 ile kusursuz epilasyonun imkânsız olmadığını kanıtlıyor. Kablosuz tasarımı ile de dikkat çeken iki ürün, alt bacak uygulamasını 15 dakika gibi kısa bir sürede bitirebiliyor. Beş farklı ışık enerji seviyesi bulunan Philips Lumea Prestige serisi, 250 bin ışık atımı kapasitesi ile rahat ve kesintisiz uygulama sağlarken, hassas ciltler ve bölgelerde de güvenli, nazik ve etkili performansıyla kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

braun-silk-expert-ipl

Braun Silk-expert IPL: İstenmeyen tüylerde kalıcı çözüm sağlayan 300 bin atım kapasitesine ve 3 farklı enerji moduna sahip yeni Braun Silk-expert IPL epilasyon cihazı; ten rengini sürekli olarak ölçen SensoAdapt™ teknolojisi ile etkin, hızlı ve güvenli bir uygulama için en uygun ışık yoğunluğunu otomatik olarak ayarlıyor. Evlerinin rahatlığında kalıcı ve kusursuz epilasyon yapmak isteyen kadınlar için etkili bir çözüm sunan cihaz,diğer IPL cihazlarının aksine SensoAdapt™ Cilt Tonu Sensörü Teknolojisi ile cildi saniyede 80 defaya kadar sürekli bir şekilde tarıyor ve ışık yoğunluğunu en doğru seviyeye ayarlıyor. Bu özellik, cilt renginin vücudun farklı kısımlarında değişiklik göstermesi nedeniyle, karmaşık renk skalası sorununu ortadan kaldırıyor.

rowenta-ipl-instant-soft

Rowenta IPL Instant Soft: Rowenta, yeni epilasyon cihazı IPL Instant Soft ile kullanıcılarına daha ilk seansta gözle görülür sonuçlar vadediyor. 300 bin atış kapasitesiyle, yüzünüze de uygulayabileceğiniz yeni IPL Instant Soft, uzun süre pürüzsüz bir vücudun keyfini sürmek isteyenler için tasarlanmış ve konsantre ışık atışı sayesinde daha ilk seansta istenmeyen tüylerde gözle görünür oranda azalma sağlıyor.  IPL Instant Soft ile artık yüzünüze de rahatlıkla epilasyon uygulayabiliyorsunuz. Patentli özel döner başlık sistemi ile unutulan bölge kalmadığı gibi aynı bölgeye iki kere atış yapılamıyor. Aynı zamanda düzensiz epilasyondan kaynaklanan başarısız sonuçların da önüne geçilmiş oluyor. Kablolu kullanım avantajı ile sürdürülebilir ve azalmayan performansıyla rakiplerinden ayrılan IPL Instant Soft, güvenliği de unutmamış. Cilde temas halinde değişken ışık atımını engelleyen cilt temas sensörü, cilt rengi tanıma sensörü ve yüksek korumalı UV filtresi bulunan cihazın, değiştirilebilen başlığı sayesinde ömrü de hiçbir zaman tükenmiyor. Ayrıca hediye 4 başlığı sayesinde Rowenta Instant Soft’u aileniz ya da arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da vücudunuzun farklı bölgelerinde farklı başlıkları kullanabilirsiniz.

1 yorum
  1. selcuk diyor

    Lazer epilasyon cihazlarının performansı konusunda endişelerim var ancak yakın zaman da denemeyi düşünüyorum performanslı cihaz konusunda tavsiyeleriniz beni aydınlatacaktır.

Cevap bırakın