Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Ürün İncelemeKulaklarınızın pasını bu cihazlarla atın!

  Kulaklarınızın pasını bu cihazlarla atın!

  Film, oyun ve müzik dinlemenin keyfi iyi bir ses sistemiyle çıkar. Ancak her sistem her amaca uygun değildir. Kulağınıza değer veriyorsanız farklı işlere göre farklı bir hoparlör sistemi satın alarak ya da farklı bileşenleri bir araya getirip, kendi sisteminizi kurarak rahat edebilirsiniz.

  Ses sistemleri

  Film keyfini artırmak için ihtiyacınız olan çok kanallı bir sestir. Oturma odanızın büyüklüğü bu konuda seçiminizi doğrudan etkileyecektir. Büyük bir oturma odasına amfi ve hoparlörler kurabilir, evi sinema salonuna dönüştürebilirsiniz. Orta boy bir oturma odası için hazır ev sinema sistemlerini boyutlarını göz önünde bulundurarak tercih edebilirsiniz. Daha küçük alanlar ise soundbar adı verilen ve TV’nin altına yerleştirilebilen ya da duvara monte edilebilen hoparlörlerle çözüme kavuşabilir.

  Elbette, varsa komşularınızın ses düzeyinden ne kadar rahatsız olduklarını bilmek de işinize yarayacaktır. Normal konuşma tonunun üzerindeki bir sesten rahatsız olan birileri evinize komşuysa, size kablosuz kulaklık seti almanızı öneririz : )

  Ses sistemlerini detaylı incelemek için buraya tıklayın.

  PIONEER SC LX87
  Güçlü bir ses sistemi kurmak isteyenler, mutlaka bir amfi almalılar. Böylece sadece tek bir cihaz ve sistem değil, birçok farklı cihaz da amfiye bağlayacağınız kaliteli hoparlörlerden faydalanabilir.

  PIONEER-SC-LX87

  Pioneer’in yeni nesil amfisinin en büyük farkı ise, birçok yeni nesil cihaza bağlanabilmesi. Her biri 220 Watt çıkışa sahip 9 kanal ses bağlantısı, dokuz adet HDMI bağlantısı, 4K görüntü desteği kadar, DLNA ile kablosuz içerik taşıyabilme, AirPlay ile Apple cihazlarla kablosuz bağlantı kurabilme ve HTC Connect ile uyumlu cihazlarla eşleşebilme özellikleri çok çarpıcı. Ayrıca Spotify Connect ile meşhur müzik uygulamasını da destekliyor.

  PIONEER A 50 K
  Üstteki model çok çarpıcı, ancak fiyatı bütçenizi aşıyorsa ya da daha ufak bir ses sistemi kuracaksanız, size ekonomik olan bu modeli tavsiye ederim. Cihaz, kanal başı 90 Watt çıkış sunuyor.

  PIONEER A 50 K

  Stereo, yani iki kanallı hoparlör sistemi desteği sunan amfi, tuner, kulaklık ve güç amfisi girişlerine sahip. Siyah, fırçalanmış alüminyum dış yüzeyi onu oturma odası için şık bir hâle getirmiş. Uzaktan kumandası da rahat bir kullanım sunuyor.

  Ses sistemlerini detaylı incelemek için buraya tıklayın.

  HARMAN KARDON HD Com 1619
  Amfiyle hoparlörle uğraşmaya vaktim, bilgim yok diyorsanız, hazır bir ses sistemi de kullanabilirsiniz. Harman Kardon, bu konunun uzmanlarından birisi. HD Com 1619 modeli ise 5.1 ses çıkışına ve 425 Watt çıkış gücüne sahip (Subwoofer yani bas sesleri veren hoparlör 200 Watt çıkış gücüne sahip) güçlü bir aday.

  HARMAN KARDON HD Com 1619

  DLNA ve Bluetooth desteği ile mobil cihazlarınızdan da kolayca ses aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca internet radyosu desteği bulunuyor. Üzerindeki 5 adet HDMI ve 1 adet Ethernet bağlantısı ise işleri kolaylaştırıyor.

  LG NB3531A
  Güçlü bir ses çıkışı istiyorum ama yerim dar diyorsanız, soundbar’lar tam size göre. LG’nin Bluetooth desteğiyle mobil cihazları ve bilgisayarlardan müzik çalabilmeyi destekleyen bu modeli, kablosuz subwoofer’ıyla rahat ve görüntü kirliliği yaratmayan bir kurulum sağlıyor.

  LG NB3531A

  Optik ses bağlantısı ile ses kalitesini azamî seviyede tutan 2.1 kanallı cihaz, 140 Watt’ı subwoofer olmak üzere, toplam 300 Watt ses çıkışına sahip.

  Philips SPA5300
  “Oyunlar, müzikler, filmler hep bilgisayarda; bana masa üstü bir sistem yok mu” sorusunun cevabı bu cihazda saklı. Philips’in masaüstü hoparlör seti 2.1 kanala ve 100 Watt ses çıkış gücüne sahip.

  Philips SPA5300

  Kablolu kumandasıyla subwoofer’a uzanmadan ses seviyesini ayarlayabilir, ahşap kabinli hoparlörlerle en yüksek seviyede bile müzik, oyun ve filmlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, havalı tasarımı da onu ister masa başında ister oturma odasına kullanma olanağı veriyor.

  Sony SRS-BTS50
  Bu minik ses sistemi de yerinde duramayanlar ya da müziğini yanında taşımak isteyenler için. Toplam 5 Watt gücündeki bu taşınabilir hoparlör, Bluetooth desteğinin yanı sıra, NFC teknolojisi ile uyumlu mobil cihazlarla tek dokunuşta eşleşerek fark yaratıyor.

  Sony SRS-BTS50

  360 derecelik ses veren SRS-BTS50, dahilî bataryası ile şarj etmeden 10 saate kadar müzik dinleyebilmenizi sağlıyor. Üstelik su sıçramalarına karşı da dayanıklı…

  Ses sistemlerini detaylı incelemek için buraya tıklayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN