Küçük ekranlı iPhone gerçekten tanıtılacak mı?

0

iphone-6s

Ekranlar gittikçe büyüyor. Dünyanın her yerindeki üreticilerin baz aldığı form faktör 5 inç ekseninde. Ancak 2015 sonu itibarıyla teknoloji basınında gündemden düşmeyen iddialara göre Apple, bu trende ilginç bir yön vermeyi planlıyor. Şirketin 4 inç ekranlı bir akıllı telefonu kullanıcılarına sunmayı amaçladığı belirtiliyor. Hedef ise geleneksel iPhone (iPhone 5, 5s ve daha eski modeller) kullanıcılarının ‘nispeten küçük ekranda kendilerini gayet mutlu hissetmeleri.’ Apple, tam da bu nedenle modern ve nispeten küçük ekranlı bir iPhone’u piyasaya sunabilir.

Yeni iddialar ise modelin mart ayında lanse edilebileceği yönünde. Konuyla ilgili olarak önemli kaynakların bildirimleri söz konusu ve gerçekten de Apple, önümüzdeki günlerde (15-22 Mart 2016 tarihleri arasında olabileceği söyleniyor) bir lansman etkinliği duyurusunda bulunabilir.

Peki 4 inçlik iPhone’un model ismi ne olacak? Tartışmaların doruk noktada olduğu konulardan biri de bu. Raporlardan bir kısmı iPhone 7c model isminde birleşse de iPhone 6c de olası görünüyor. Son olarak da kimi kesimler tarafından iPhone 5SE model kodunun cihazın isimlendirmesinde kullanılacağı ifade ediliyor. Özetle teknoloji çevrelerinin kısa süre zarfında iPhone 7c, iPhone 6c ya da iPhone 5SE ile karşılaşabilmesi olası. Sizin tahmininiz ne?

Telefonun fiyatlandırmasının iPhone 5 ile aynı olacağı da öne çıkan detaylar arasında. Özellikleri hakkında ise raporlara bakılırsa A9 işlemci, 8 MP ana kamera, NFC, Apple Pay desteği, LTE, 16/64 GB dahili depolama kapasitesi cihazın teknik özelliklerinden bazıları olacak.

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın