Kripto para zenginleri açıklandı

0

Forbes dergisi tarafından yayınlanan ‘yılın en zenginleri’ listelerinden biri de bu sene ‘kripto para’ başlığı altında ele alındı.

Önde gelen medya platformlarından Forbes, yılın en zenginlerini ele alan araştırmasına bu sene ilk kez Bitcoin gibi dijital paralara sahip olan ‘kripto para zenginlerini’ de ekledi. Milyarderlerin varlıklarını görebilmek mümkün olmakla birlikte konu kripto para olunca bu mümkün olmuyor. Dolayısıyla Forbes’un listesinde rakamlardan ziyade isimleri görüyoruz. Altını çizelim, söz konusu rakamlar da tahmini. Ancak şu detay öne çıkıyor, listedeki herkesin en az 350 milyon dolarlık kripto parası bulunuyor.

Tahmini veriler söz konusu

Hesaplamalarla ilgili detaylar ise şöyle; bazı kanıtlardan yola çıkılarak ‘tahmini’ olarak hazırlandığı belirtiliyor. Ayrıca alış-satış işlemlerinden elde edilen gelirin vergileri de gelirlerden çıkarılmış. Bu hesaplamalar nedeniyle listenin tamamen güvenilir olmadığının altını çizelim.

Diğer yandan listede 20 kişi ve 19 profil olduğu görülüyor. Bunun nedeni Winklevoss ikizlerine tek profilde yer verilmesi.

“Meşru bir varlık sınıfı”

Konuyla ilgili yorumda bulunan Forbes editörü Randall Lane, listenin hazırlanma gerekçelerinin insanların kripto paraları artık yasa dışı bir şey olarak görmekten vazgeçip meşru bir varlık sınıfı olarak algılamak istemeleri olduğunu kaydetti.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

Cevap bırakın