Kripto para yatırımcıları için siber saldırıya dayanıklı telefon: SikurPhone

0

SikurPhone, Brezilya merkezli Sikur adlı firmanın en yeni akıllı telefonu. Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli akıllı telefonlar piyasalara sunuluyor, ancak SikurPhone, sahip olduğu bir özellikle kamuoyunda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu telefon, kripto paralar için dahili bir siber saldırıya dayanıklı şifreleme sistemi ile geliyor. Android işletim sisteminin şifreleme mekanikleri ile oldukça değiştirilmiş bir varyasyonunu sunulduğu cihaz, bu sayede mobil telefondaki kripto paralara ilişkin verilerin saldırılara karşı korunması sağlanıyor. Ayrıca telefondaki söz konusu arayüz, çeşitli kripto para birimlerinin geçerli değerlerini de sunuyor.

Saldırılara dayanıklı olduğu kaydedilen telefon, Mobil Dünya Kongresi 2018’de ses getiren yeniliklerden biri olurken şirketin CEO’su Cristiano Iop, bilgilerin cihazlarda güvenli bir şekilde saklanması bizim için en önemli noktalardan biri, bunu Sikur’un güvenli bulut platformunda sorunsuzca saklayabilmek mümkün ifadelerini kullanıyor. Fikrin ortaya çıkışını ise, tarayıcı ve mesajlaşma konularında güvenliği başardık, sırada bu vardı, diyerek özetliyor.

5.5 inç ekrana sahip

Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonda öne çıkan diğer özellikler ise 5.5 inç ekran, MediaTek işlemci, 2800 mAh pil, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera şeklinde.

Özel bir kullanım prensibi sunan ve herkese uygun olmayan akıllı telefonun Ağustos 2018 itibarıyla satışlarına başlanacağı, fiyat etiketinin ise yaklaşık 799 dolar olacağı bilgileri paylaşıldı.

Cevap bırakın