Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiKredi kartı şifresi yerine selfie!

  Kredi kartı şifresi yerine selfie!

  Ekran_Resmi_2015-07-03_14_03_28

  MasterCard’ın kredi kartları ile gerçekleştirilecek online alışverişlerde şifre girme şeklindeki kimlik doğrulama işlemi yerine selfie ile yüz tanıma teknoloji üzerinde çalıştığı açıklandı.

  CNN’in haberine göre MasterCard, online kimlik doğrulama konusunda yeni bir adım atmak üzere. Şirketin 500 kişi üzerinde testlere başlanacağı açıklanan teknoloji, şu an için bir tür prototip aşamasını teşkil etse de başarılı bulunması halinde birkaç ay içinde kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

  Ekran_Resmi_2015-07-03_14_03_40

  Dünyanın en çok kullanılan kredi kartı ödeme sistemi sağlayıcısının teknoloji adımı, yapılan açıklamaya göre oldukça pratik ve güvenli bir işlem. Online alışverişte kimlik doğrulama için kullanıcılara bir uygulama üzerinden parmak izi okuma ya da selfie seçeneğinin sunulacağı, kullanıcının parmak izi yerine selfie opsiyonunun da seçebileceği belirtiliyor. Ardından ekrana gelen bir arayüz ve telefonun ön kamerası devreye giriyor. Ön kamera ile kullanıcının yüzü ekrana aktarılıyor ve doğrulama işlemi gerçekleştiriliyor.

  MasterCard, dijital olarak eşleştirme işlemini gerçekleştiriyor ve yapılan açıklamaya göre yüzün herhangi bir yolla taklit edilmesi mümkün değil. MasterCard yetkilileri ilgili güvenlik yöntemi üzerindeki çalışmalarınının nedenini ise selfie’nin günümüzün en önemli trendlerinden biri olması ve hemen herkes tarafından bilinip kullanılması olarak açıklıyorlar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN