Kraliçe hacklenemez yapıda bir akıllı telefon kullanıyor!

0

Ünlü isimlerin ve özellikle siyasi liderlerin yaptıkları merakla takip ediliyor. Kullandıkları teknolojilerin merak edilmesinin de ötesinde sosyal medyada aktif olmayanların ‘gizli hesapları’ da büyük ilgi çekiyor. İşte bu noktada bir teknoloji meraklısı çıkan Kraliçe Elizabeth, 95 yaşında olmasına rağmen aktif bir kullanıcı diyebiliriz. Kraliçe güvenli olması adına sabit hatlı bir telefonu daha aktif kullanmasına ek olarak hacklenemeyen bir akıllı telefonu da bulunuyor. Hatta söylenene göre kraliçenin kullandığı tek teknolojik cihaz bu da değil, işte Kraliçe Elizabeth’in kullandığı telefon ve diğer teknolojik cihazları:

Kraliçe Elizabeth’in kullandığı telefon ne?

Kraliçe Elizabeth 1952 yılında taç giyme törenini milyonlarca kişi televizyonda izledi. Hatta bu sayede Kraliçe’nin taç giyme merasimi tüm dünyada tam olarak televizyonda yayımlandı. Bu ise tarihe Kraliçe’nin buna kavuşan ilk kişi olmasıyla önem arz ediyor. Her zaman kameralar karşısında büyük ilgi çeken Kraliçe, 95 yaşında olmasına rağmen merak edilen aranan bir figür. Öte yandan Kraliçe’nin, Kraliyet Ailesi üyeleriyle iletişim kurmak için kullandığı bir akıllı bir telefonu bulunuyor.

Aktarıldığı kadarıyla bu telefon hacklenemez bir yapıda. Samsung’un kameralı bir telefonunu kullandığı aktarılan Kraliçe’nin kullandığı model ise bilinmiyor. Kraliyet uzmanlarına göre bu akıllı telefonun özel bir şifreleme protokolüne sahip olduğu ve M16 düzeyinde korunduğu aktarılıyor.

Kralice Elizabeth-in kullandigi telefon-00

Kraliçe Elizabeth’in telefonunda en çok konuştuğu kişiler ise kızı Prenses Anne ve Kraliçe’nin yüzlerce atına bakan yarış atı menajeri John Warren. İlginçtir ki Warren, Kraliçe’ye dünyanın her yerinden ulaşabilen tek kişi.

Sosyal medyadan da geri kalmayan Kraliçe, Twitter hesabı için iPad kullanıyor. Arama yapmak dışında haberleri okumak için de yine akıllı telefonunu kullanıyor.

İşin bir diğer ilginç yanıysa Kraliçe’nin gizli bir Facebook hesabının olduğu yönündeki iddialar oluyor. Zira söylendiği kadarıyla Kraliçe Elizabeth’in takma ad kullanarak oluşturduğu ve kullandığı gizli bir Facebook hesabının varlığından bahsediliyor.

Kullanıcılar Android’in hangi sürümünü daha çok indirdi?

Cevap bırakın