Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürKrafton’un satışlarında rekor artış

  Krafton’un satışlarında rekor artış

  PUBG: BATTLEGROUNDS IP’sinin istikrarlı büyümesi sayesinde tüm iş alanlarında büyüme gerçekleşti. Başarılı bir beta testi gerçekleştiren Dark and Darker Mobile’ın 2024’ün ikinci yarısında gerçekleşecek global lansmanı için tam ölçekli optimizasyon başladı.

  KRAFTON Inc. (CEO CH Kim) 1Ç24 ön kazançlarını açıkladı. KRAFTON, Kore Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (K-IFRS) uygun olarak 1Ç24 satışlarını 665,9 milyar Güney Kore Wonu (15,7 Milyar TL), İşletme Kârını (OP) 310,5 Milyar KRW (7,3 Milyar TL) ve Net Kârını (NP) ise 348,6 Milyar KRW (8,2 Milyar TL) şeklinde kaydetti. Konsolide satışlar bir önceki çeyreğe göre %24,6 artış göstererek çeyreksel satışlarda rekor seviyeye ulaştı. OP önceki çeyreğe göre %89,0 artış gösterdi.

  İş bölümlerine göre satışlarsa şu şekilde: PC/Konsol 255,2B KRW (6 Milyar TL), Mobil 402,3B KRW (9,5 Milyar TL) ve Diğer 8,4B KRW (198,8 Milyon GBP). PUBG: BATTLEGROUNDS IP’sini kullanan çeşitli canlı hizmetler sayesinde satış ve trafik de dahil olmak üzere tüm alanlarda yüksek büyüme yaşandı. Bu trendi sürdürmek için KRAFTON, istikrarlı trafiği güvence altına almaya ve para kazanma modellerini geliştirmeye odaklanıyor ve fikri mülkiyet franchise’larına yönelik yatırım ve geliştirme çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.

  PUBG BATTLEGROUNDS’un PC/Konsol sürümleri, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde yayınlanan Rondo harita güncellemesinin popülerliği ve bu yılın ilk çeyreğinde oyuna eklenen Geliştirilebilir Silah Kozmetikleri sayesinde aylık aktif kullanıcı (MAU) ve satışlarının 2022’deki F2P (Ücretsiz Oynama) modeline geçişinden bu yana en yüksek rakamlara ulaştı. Mobil sürümü de 6. yıl dönümü temalı oyun modu ve HomeGround içeriği sayesinde trafikte istikrarlı bir artış gösterdi.

  BATTLEGROUNDS MOBILE INDIA (BGMI)’ya olan ilgi yerel Hint festivallerine özel içerikler ve Bollywood filmleriyle gerçekleştirilen ortak pazarlama stratejileri sayesinde artış gösterdi ve kârlılığı artırmak amacıyla üçüncü taraf ödeme platformu için bir UniPin web mağazası açtı. Bu yıl BGMI’nin istikrarlı hizmetine ek olarak KRAFTON, Hindistan pazarındaki 1 numaralı yayıncı olmak adına çeşitli yayıncılık deneyimlerine ve oyun odaklı yatırımlara odaklanmayı planlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN