Kore’de en çok kullanılan mobil ödeme uygulaması Samsung Pay

0

s-369f1d6b5d55b0f1def1441d510e0f84d238b3bb

Yeni bir rapor, Samsung Pay adlı ödeme hizmetinin, Kore’de en fazla tercih edilen mobil ödeme uygulaması olduğunu ortaya koyuyor. İlgili rapor, Samsung açısından mobil ödeme alanında, en azından kendi ülkesinde başarıya ulaşıldığına işaret ediyor. İşte detaylar…

Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un Apple Pay’e rakip olarak çıkarıldığı iddia edilen mobil ödeme hizmeti Samsung Pay, kullanıcıların cihazlarına tanımladıkları bilgiler eşliğinde temassız ödeme yapılabilmesini mümkün kılıyor. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılabilen özelliğe dair resmi bir veri ya da kullanıma dair analiz ise şimdiye kadar paylaşılmış değil. Yeni bir araştırma sonucu ise Samsung Pay’in kullanım oranlarına dair önemli işaretler içeriyor.

WiseApp tarafından aktarılan bilgilere göre Samsung Pay, kullanıcı başına 41 kez kullanılıyor ve Güney Kore’de bu alanda en fazla kullanılan servis durumunda. Kullanıcı sayısının ise 2 milyon 590 bin olduğu kaydediliyor. Detay bir bilgi olarak da ülkedeki iOS cihaz sayısının son derece düşük olduğu belirtiliyor. Yani Kore’de Android egemenliği var ve Samsung Pay’in en fazla kullanılan servis olması da bununla ilgi durumda.

Samsung Pay’in kullanıldığı ülkeler ABD, Güney Kore ve Çin. Ayrıca Singapur’a da kısa süre zarfında geleceği belirtiliyor. Küresel kullanıcı sayısının ise 5 milyon civarında olduğu belirtiliyor.

Cevap bırakın