Konusu Yunan mitolojisi olan Gods & Monsters duyuruldu

0

Ubisoft’un yeni oyunu Gods & Monsters’ta Yunan mitolojisinin tanrılarını yöneteceğiz. İlginç olacağına şüphe yok. İşte detaylar…

Sevenleri ile E3 2019 fuarında yeniden buluşan Ubisoft, yeni çıkaracağı Watch Dogs oyunu ve abonelik servislerinin yanı sıra oldukça ilginç bir oyun duyurusu daha yaptı. Gods & Monsters ismine sahip oyunda, görünüşe göre Yunan mitolojisinin tanrılarını yöneteceğiz. Aksiyon ve macera ağırlıklı olacak oyunla ilgili olarak bir sinematik yayınlayan Ubisoft, oynanışla alakalı herhangi bir bilgi paylaşmadı. 25 Şubat 2020 tarihinde kullanıcıyla buluşacak oyunu, Assassin’s Creed Odyssey’in ekibi geliştiriyor.

Ubisoft’un açıklamalarına göre oyundaki ana karakterimiz Fenyx olacak. Fenyx’i özelleştirip güçlendirebileceğiz. Oyundaki gayemiz ise Yunan mitolojisindeki tanrıları kurtarıp canavarlarla savaşmak olacak. Asıl düşmanımızın ise Typhon olması bekleniyor. Çünkü mitolojideki tüm tanrılar, Typhon tarafından öldürülüyor.

Bunlara ek olarak oyunun hikâye anlatımıyla alakalı olarak da bazı bilgilere sahibiz. Öğrendiğimiz bilgilere göre oyunda bir dede olacak ve bu dede, torunlarına hikâyeler anlatacak. O anlatılan hikâyeleri ise oyuncular yaşamış olacak. Bu süreç boyunca torunların sorduğu sorular ile de birlikte benzersiz bir oyun tecrübesi bizleri bekliyor.

Assassin’s Creed Odyssey’deki başarısıyla kendinden söz ettiren geliştiricilerin Gods & Monsters’da neler yapacağını oldukça merak ediyoruz. Konusu olan Yunan mitolojisinden dolayı geniş ve detaylı bir hikâye anlatımına sahip olması beklenen oyun, bizi canavarlarla karşı karşıya getirecek.

Bakalım fantastik yönü ağır basan bu oyunun satış rakamları Ubisoft’u memnun edecek mi?

Cevap bırakın