Konsol uyumlu Retro-bit Mega Table ile tanışın

0

ekran-resmi-2017-01-10-13-35-34

Teknoloji dünyası ilginç fikirlerin çeşitli şekillerde sahnelenişi adeta. Sayısız prototip, sonraki nesil cihazlara ışık tutarken bazen gülümseten, ‘bunu da mı yapmışlar’ dedirten eğlenceli sonuçlar da ortaya çıkabiliyor. İşte bunlardan biri kısa süre önce ABD’de tanıtılan konsol uyumlu oyun masası Retro-Bit Mega Table.

Yaşam alanlarına enerji ve eğlence getirmesi muhtemel bu masanın üzerinde tuşlar ve D-Pad alanı bulunuyor. Bir nevi 90’lardaki oyun salonlarından ilham aldığı anlaşılan bu kontrol üniteleri ile uyumlu oyun konsollarındaki kimi yapımların keyifle deneyimlenebileceği kaydediliyor. Tuşların ve d-pad’in boyutları her ne kadar ‘abartı’ olsa da genel hatlarıyla ilginç olduklarına şüphe yok…

Hepsi bir arada ‘masa’

Üzerinde meşrubat ve atıştırmalıklarla dolu bardak, tabakların konulabileceği alanlar da bulunan Mega Table, neredeyse tüm ihtiyaçların karşılandığı bir tasarım sunuyor. Oyun oynanıp kısa aralarla ders bile çalışabilirsiniz ya da tam tersi.

Kötü haber ise resmi olarak satışlarının ne zaman başlayacağının açıklanmamış olmaması. Bununla birlikte Mart ayı şeklinde bir planlama söz konusu ve yine planlanan fiyat etiketinin de ABD için 500 dolar seviyesinde olacağı kaydediliyor.

Önümüzdeki süreçte evlerde ya da genç odalarında yer bulur mu bilinmez ama son dönemin keyifli oyun öncelikli fikirlerinden biri.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın