Konsol kalitesinde grafik sunan yeni iPad Pro tanıtıldı!

0

Apple düzenlediği özel etkinlikle beraber Macbook Air ve MacMini modellerinin yanında, yepyeni iPad Pro serisini de duyurdu. 11 inç ve 12.9 inçlik yeni modeller büyük dikkat çekti. İşte Apple’ın bilgisayar kadar güçlü iPad’leri!

Yeni iPad Pro özellileri ve fiyatı

Yeni iPad Pro modeli, tamamen yenilenen tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu modelin en büyük yeniliklerinden biri, Touch ID yerine Face ID güvenlik desteği sunacak olması. iPhone XR modelinde olduğu Liquid Retina teknolojisine sahip olan iPad Pro, bugüne kadar yapılmış olan en gelişmiş ekran deneyimini sunacak.

Face ID ile donatılan iPad Pro modelinde Apple’ın 7 nm üretim mimarisinde üretilen A12 Bionic işlemcisinin X sürümü olan A12X Bionic yer alıyor.

8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU ile üretilen A12X Bionic işlemcisi, 10 milyar transistör ile geliyor. Bu işlemcide yer alan grafik birimi ise ilk iPad modelindeki GPU’ya göre 1000 kat daha yüksek performansa sahip. Sunumda, oyun deneyiminin Xbox One S seviyesinde olacağı da iddia edildi. Ayrıca NBA 2K Mobile‘in konsol seviyesindeki grafikleri gösterildi.

Apple, yeni iPad Pro modelinde USB Type-C girişine yer veriyor. Gün boyu pil ömrü sunabilecek olan iPad Pro,USB Type-C girişi üzerinden iPhone’ları da şarj edebilecek.

Gigabit seviyesinde LTE desteği, Bluetooth 5.0, eSIM desteği, dört hoparlör, woofer ve tweeter gibi ses deneyimini artıracak donanımlar da iPad Pro’nun önemli özelliklerinin başında geliyor.

Yeni iPad Pro modeli ile duyurusu yapılan bir diğer önemli yenilik, Photoshop oldu. Adobe Photoshop, iPad Pro ve Apple Pencil desteği ile tanıtıldı. Photoshop’un tüm yetenekleri ve özellikleri, Apple Pencil ve iPad Pro için baştan sona optimize edilmiş durumda.

Yeni iPad Pro fiyatı ise 799 ve 999 dolar olarak belirlendi. 11 inçlik model 799‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, 12.9 inçlik model 999 dolardan sahiplerini bekleyecek.

Cevap bırakın