Kodak yeni akıllı telefonunu 20 Ekim’de tanıtıyor

0

kodak-android-telefon

İkonlaşmış fotoğrafçılık markaları arasında yer alan ABD merkezli Kodak, geçtiğimiz yıllarda sadece baskı sektörüne yönelik üretim gerçekleştirme, fotoğraf makinesi pazarından çıkma kararını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl tarihindeki ilk Android işletim sistemli akıllı telefonu IM5’i duyurmuş, ancak beklenen ilgiyi görmemişti. Şirket, yeni bir hamlede bulunacağını resmi olarak açıkladı…

Kodak IM5’in ardından gelen ikinci akıllı telefona dair bir tanıtım görseli yayınlandı. Görselde cihazın yan kısmı görülüyor; burada metal kullanımı ve büyük olasılıkla fotoğraf özelliği ile ilgili bir buton yer alıyor. Tanıtım tarihi ise 20 Ekim 2016 şeklinde belirtilmiş. Cihazın ismiyle ilgili bir detay ise henüz aktarılmış değil. Kodak IM6 gibi bir isimlendirme ortaya çıkabilir…

Kodak’ın kodakphones.com sitesinin de yapım aşaması süreci devam ediyor. Teknoloji şirketi, mobil cihazlarıyla önümüzdeki zamanlarda daha fazla ses getirmeyi hedefliyor gibi görünüyor.

Fotoğraf özellikleri ile dikkat çekecek

Öte yandan cihazın teknik detayları arasında fotoğraf ve video özelliklerinin öne çıkması oldukça doğal bir beklenti. Önceki model Kodak IM5’te 13 MP kamera kullanılmıştı, bu cihazda f/2.0 diyafram açıklığı bulunuyordu.

En nihayetinde ise Kodak, önümüzdeki günlerde yeni bir mobil cihaz daha lanse edecek. Lansmanda başka ürünlerin de tanıtılması muhtemel.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın