Kodak markalı tabletlerin yakında duyurulması bekleniyor

0

kodak-tabletABD merkezli teknoloji şirketi Kodak, köklü fotoğrafçılık geçmişini geride bırakmış ve geçtiğimiz yıllarda sadece baskı tarafında yer alacağını duyurmuştu. Şirketin geçtiğimiz dönemde duyurduğu iki farklı akıllı telefonla, mobil cihaz ekosistemine dahil oluşuysa ilginç bir hamle olarak yorumlanmıştı. 21 MP kameralı Kodak Ektra, bu noktada dikkat çeken Android’li akıllı telefon modeliydi.

Teknoloji şirketi açısından yeni finansal getiri hamlelerinden biri de Kodak markalı tablet üretimine dair hakların devri konusunda gerçekleşti. Fransız üretici Archos, Kodak markalı tabletlerin üretim haklarını devraldı. Bu sayede Kodak markalı tabletlerin üretimine dair ilginç bir prosedür gerçekleşmiş oldu.

Beklenti ise kısa süre içinde bu markanın tabletlerinin teknoloji raflarında boy göstermeye başlaması.

Kodak Başkan Yardımcısı ve Tüketici Ürünleri Grubu Genel Müdürü Brian Cruz tarafından duyurulan detaylar, her ne kadar büyük heyecana neden olmasa da Android işletim sistemine sahip yeni modellere işaret olarak Kabul edildi. Hatta Android’li ilk Kodak tabletlere dair ilk spekülasyonlar da ortaya çıkmaya başladı; buna göre bütçe dostu bir model gündeme gelebilir, 8 MP arka kamera, 3G özelliği gibi detayların yanı sıra önyüklü uygulama tarafında fotoğraf odaklı yazılımların fazlalığı söz konusu olabilir.

NOT: Görsel temsilidir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın