Klasik severlere özel: Samsung Gear S3

0

samsung-gear-s3

Samsung, IFA fuarında tanıttığı Gear S3 Classic ve Frontier model akıllı saatlerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta gazetecilere özel düzenlenecek bir basın daveti ile Gear S3’ün Türkiye lansmanı gerçekleştirilecek. Bu yeni akıllı saatin daha önce Dünya lansmanı yapıldığı için detayları daha erkenden sizlerle paylaşıyorum.

Klasikten vazgeçemeyenlere özel bir tasarım

Samsung’un giyilebilir teknolojiler alanında yeni ürünü olan Gear S3, klasik saat tasarımı ile göze çarpıyor. Geleneksel saatler ve saat ustalarının ince işçiliğinden esinlenen bir tasarıma sahip. Bu yüzden klasikten vazgeçemeyenlerin gönlünü çeleceğe benziyor. Dairesel çerçevelerden metal kaplamalara ve tokalarına kadar her özellik, klasik bir saatin görünümünü ortaya çıkarmak üzere yeniden tasarlanmış. Ayrıca Gear S3 tasarım sürecinde İsviçre merkezli lüks saat tasarımcısı Yvan Arpa’da yer almış. Yakın gelecekte Samsung, ünlü sanatçı ve endüstriyel tasarımcı Arik Levy ile de özel bir ortaklık sayesinde sanatsal saat yüzleri ve kayış tasarımları sunmaya hazırlanıyor. Sanatçı,  Rock parçaları, benzersiz enstelasyonlar ve sınırlı sayıda tasarımlar gibi heykelleriyle biliniyor. Arik Levy tarafından tasarlanan modern saat tasarımları ve kayışlar bu yılın ilerleyen saatlerinde seçkin kanallarla tanıtılacak.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ynTB211p1PQ]

Gear S3; suya dayanıklılık, mobil ödeme, LTE bağlantısı ve GPS özellikleriyle öne çıkıyor. Samsung Gear S3, farklı kullanıcıların yaşam tarzlarına uyacak şekilde iki cesur tasarımda sunuluyor: Saatin “Classic” ve “Frontier” olarak iki farklı versiyonu var.  Frontier versiyonunda yer alan LTE özelliği sayesinde kullanıcılar daha hızlı data transferi yapabiliyor ve yüksek kalitede telefon görüşmeleri de gerçekleştirebiliyorlar. Gear S3 Classic zarif bir görünüme sahip ancak LTE bağlantı özelliği cihazda bulunmuyor. Frontier model ise daha dayanıklı yapısı ve LTE bağlantı yeteneği ile ön plana çıkıyor. Gear S3 Classic, ikonik saatlerde bulunan minimalist ve zarif stili yansıtıyor. Klasik detaylara özen gösterilerek tasarlanan yeni modellerde, boyut ve şekil olarak lüksü ve teknolojiyi buluşturmuş. Dilerseniz saatinizin 22 mm olan kayışını kıyafetlerinizle uyumlu bir şekilde kullanmak için değiştirebiliyorsunuz.

gears3

Toza ve suya dayanıklı

Her iki model de IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı. Bunun yanında ayrıca bazı zorlu askeri koşullar ve zorlu sıcaklık koşulllarına da dayanıklılık gösteriyorlar. Gear serisinde ilk kez; Gear S3, özellikle giyilebilir cihazlar için daha sert, daha çizilmeye karşı dayanıklı ve canlı bir ekran sunmak için tasarlanmış Corning® Gorilla® Glass SR + özelliğini taşıyor. 16 milyon renkle Always On Watch ve Super AMOLED teknolojisi ile Gear S3; diğer akıllı ekranlardan ayrılıyor ve ön plana çıkıyor. AOD otomatik olarak solmaya karşı zamanı gösterirken, lüks analog saatin görünümünü ve özelliklerini taklit eden sofistike bir saat yüzünü temsil ediyor.

samsung-gear-s3-2

Günlük spor faaliyetlerinizi takip edin

Gear S3’ün dönen ön çerçevesi yeni özelliklerle zenginleştirilmiş. Ekrana dokunmadan aramaları kabul edebilir veya reddedebilir veya bir alarmı erteleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak, ekranda yazı yazarak veya çizerek mesajlar otomatik olarak metinlere ve emojilere dönüştürebilirsiniz. Hatta hatırlatmalar uygulaması ile en yoğun programları bile yönetmek için kısa hatırlatıcılar ve yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz.

Gear S3 ile birlikte telefon konuşmalarınızı hopörlörle yapabilirsiniz. Ancak mahremiyet ve çevreyi rahatsız etmemek için bluetooth kullanmayı tercih edebilirsiniz. Altimetre/Barometre ve Hız Sayacı; yükseklik ve atmosfer basıncından havadaki ani değişimlere, mesafe ve sürat gibi her şeyi izlemek için izin verirken, yerleşik GPS işlevselliği, günlük spor faaliyetlerini doğru bir şekilde izlenmesini sağlıyor. Tek bir şarjla dört güne kadar kullanılabilen Gear S3 ile Spotify’da hem yürüyüş yapıp, hem de sevdiğiniz müziklerle yürüyüş ve koşularda tempo tutabilirsiniz.

Güvenlik de unutulmamış

Gear S3, tüketicilerin güvenliği düşünülerek tasarlanmış bir akıllı saat. Acil bir durumda, kullanıcılar, ailenizi, arkadaşlarınızı ve acil durum çalışanlarını tehlikeli durumlarla ilgili olarak uyarmak için SOS ve yer izleme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.

Akıllı saatinizle arabanızla iletişim kurun

Samsung,  BMW’nin mobil uygulamasıyla arabanızla iletişim kurmanızı sağlıyor. BMW Connected uygulamasıyla kullanıcılar, bir sonraki sürüş deneyimi için vakti geldiğinde, yakıt seviyelerini kontrol ediyor ve yolculuğunuza dair akıllı saatinizden bilgi alabiliyorsunuz.

Samsung Gear S3’ün özellikleri:

  • 380 mAh pil gücüne sahip olan Gear S3, ortalama 4 gün şarj ömrü sunuyor
  • Samsung Pay ile temassız mobil ödeme yapabiliyorsunuz.
  • GPS özelliği yer alıyor.
  • Arama yapmak için hoparlör ve mikrofon da yer alıyor.
  • 4 GB dahili hafızaya sahip
  • IP68 sertifikası bulunuyor. (Su, toz, sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı)
  • Altimetre/Barometre ve nabız ölçmek için sensörlere sahip
  • Bağımsız müzik çalar
  • Gorilla Glass SR+

Cevap bırakın