Kişisel bakım rutininizin ayrılmaz parçası olacak teknolojik cihazlar

0

Evde geçirdiğimiz vakit artmasına rağmen kişisel bakım rutinlerimizden vazgeçmedik! Haliyle kişisel bakım rutinine ‘teknolojik cihazları’ eklemek isteyenler için özel bir liste hazırladık. Bu listede kadınlar da erkekler de kendisine özel hazırlanan öneriler bulacak. En iyi elektronik diş fırçalarından, evde lazer epilasyon aletine kadar pek çok cihaz bu listede yer alıyor!

Yüz temizleme cihazları

Kadınlar erkeklere göre daha fazla kişisel bakım cihazı kullanıyor. Özellikle Foreo’nun çıkartmış olduğu LUNA serisi cihazlar farklı cilt tiplerine sahip kullanıcıların yüzlerini özel titreşimlerle temizlemesine olanak sağlıyor. Maske terapisi yapmaya olanak tanıyan Foreo Mini modeli kadınların vazgeçilmez cihazları arasında yer alıyor. Foreo’ya alternatif olarak Xiaomi’nin de benzer şekilde hem masaj yapabilen hem de temizleme jeliyle kullanılabilen cihazları bulunuyor. Kompakt boylarda olan bu cihazlar, seyahatlerde kolaylıkla taşınabiliyor ve uzun süre şarj etmeden kullanılabiliyor. 

Lazer epilasyon aletleri

Kişisel bakım ürünleri denildiğinde akla gelen markalardan olan Philips’in ise Lumea olarak adlandırılan portatif lazer epilasyon aleti farklı tüy ve cilt tiplerine uyum sağlayan bir yapıya sahip. Uzun süren ve acılı bir yöntem olan geleneksel epilasyon aletlerine göre daha acısız ve kalıcı bir çözüm sunan Lumea, üç uygulamadan sonra aylarca süren bir pürüzsüzlük sunuyor. Hassas bölgelerde nazik ve etkili bir sonuç sunan cihaz, kablolu ve kablosuz kullanım opsiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. 

Elektrikli diş fırçaları

Şarjlı ve elektrikli diş fırçalarının sunduğu pratiklikten vazgeçmek istemeyenler için geliştirilen Oral B iO7, oldukça şık bir tasarımla ve dişleri tedavi edecek yapıda geliyor. Akıllı yapısıyla dikkat çeken diş fırçası, Wi-Fi aracılığıyla kullanıcılara nasıl daha iyi bir diş fırçalama yapabilecekleri konusunda gerçek zamanlı tavsiyeler veren bir uygulamaya bağlanıyor.

iO7 elektrikli diş fırçası ayrıca çok fazla basınç uygulandığında yanarak ve ağzınızın belirli bir bölümünü fırçalamayı tamamladığınızı size bildirir. Uygulama açıkken dişlerinizi fırçalamasanız dahi hareketleriniz görünecek ve size ağız bakımı alışkanlıklarınızın ayrıntılı bir geçmişini sunacak. Bu sebeple hem akıllı hem de şarjlı bir diş fırçası istiyorsanız tercihinizi bu cihazdan yana kullanabilirsiniz. 

Bir başka alternatif ise Oral-B Vitality 100 Cross Action olabilir. Zira piyasadaki en uygun fiyatlı şarjlı diş fırçaları arasında yer alıyor. Fırçalama zamanlayıcısı ve kavrama kolunun yapısıyla avantajlı olan bu cihaz, pil ömrü tarafında beklentisi olan kullanıcılara hitap etmiyor. 

Saç ve sakal şekillendirme cihazları

Kişisel bakım ürünleri denildiğinde bir diğer yandan akla gelen isimlerden biri olan Dyson, özellikle ‘ısı hasarı vermeden saç şekillendirme’ özelliğindeki ürünleriyle bir adım öne çıkıyor. Farklı başlıkları bulunan ve istendiğinde düzleştirme istendiğinde ise dalgalı saçlar elde etmeye olanak tanıyan Airwrap, saçlara ısı vermeden doğal bir şekillendirme yapmayı sağlıyor.

Remington imzalı bakım seti, hem saç hem de sakal için farklı şekillendirme başlıklarına sahip yapıda kullanıcının karşısına. çıkıyor. Güçlü bir yapısı bulunan bu cihaz set şeklinde kullanıcıyla buluşuyor ve şık bir tasarıma sahip. 90 dakikalık kablosuz bir deneyim ile karşımıza çıkan bu cihazda 2 aşamalı LED göstergeye sahip.

Portatif masaj aletleri

Medisana’nın portatif bir masaj aleti olan cihaz, kullanıcının kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Farklı kademelerde titreşim sunan ve aynı zamanda darbeli masaj sistemiyle kasların gevşemesine olana sağlıyor. Masaj başlığında bulunan açılıp kapatılabilir kızılötesi ışık sayesinde infrared terapi de sunulmuş oluyor.

Cevap bırakın