Kışın Seyahate Çıkarken Yanınızda Bulunması Gereken Teknolojik Eşyalar Nelerdir?

0

Kışın Seyahate Çıkarken Yanınızda Gereken Teknolojik Eşyalar Nelerdir?

Kışın Seyahate Çıkarken bavulunuza kıyafetleriniz ve gerekli eşyaların dışında işinize çok yarayacak teknolojik eşyalar da koymalısınız. Öncelikle bavulunuzun içeriği kış şartlarına uygun ve gittiğiniz coğrafyanın özelliklerine hazır olmalıdır. Hatta gitmeden önce seyahatinizin geçeceği yerin hava durumu bilgilerine ulaşmalısınız. Seyahatinizde yanınıza alacağınız elektronik eşyalar sizin ihtiyaçlarınıza ve yapacağınız seyahatin gereklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak yine de size bir liste verelim.

Cep Telefonu Hatta Yedek Cep Telefonu Birlikte

Yanınıza almanız gereken ilk teknolojik cihaz elbette cep telefonunuz olmalı. Eğer yabancı bir ülkeye gidiyorsanız da tedbir amaçlı yedek bir cep telefonunuzun da valizinizde olması olası bir kırılma, bozulma veya çalınmaya karşı sizi sıkıntıdan kurtaracaktır. Şarj kablosunu da yanınıza aldığınıza emin olun.

Dizüstü bilgisayar veya Tablet

Bavulunuza ilk koymanız gereken teknolojik cihazınız dizüstü bilgisayarınız veya tabletiniz olmalıdır. Tamamen şarj ettikten sonra şarj kablosunu ve kullanıyorsanız fareyi bavulunuza koymayı sakın unutmayın.

Akıllı Saat veya bileklik

Seyahatinizde gün içinde hareketli ve hareketsiz kaldığınız süreyi hesaplayan akıllı saat veya bilekliğiniz aynı zamanda uyku düzeninizi de kontrol etmeyi sağlar. Yanınızda bulunmasında fayda var. 

Gürültüyü Engelleyen Kulaklık

Keyifli bir seyahat geçirmeniz için yanınızda mutlaka bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü gürültü engelleme özelliği ile dış seslerle olan sıkıntılardan kurtularak huzurlu bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

DSLR Fotoğraf Makinesi ve Lensleri

Kışın Seyahate Çıkarken eğer fotoğraf tutkunuz varsa bavulunuzda bir DSLR fotoğraf makinesi ve lensleri olmalıdır.

Aksiyon Kamerası

Seyahatinizde kış şartlarında hareket halindeyken veya yapacağınız kayak ve benzeri aktiviteler esnasında video çekmek için bir aksiyon kamerasını yanınızda bulundurursanız darbelere, toza ve dış etkilere DSLR makinenızı maruz bırakmamış olursunuz.

Tripod

Eliniz kimi zaman az veya çok titrer eğer uzun pozlama yapacaksanız elde yapacağınız çekimlerde anca titrek fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunu önlemek için mutlaka tripod kullanmalı ve bavulunuzda bulundurmalısınız.

Taşınabilir Hoparlör

Seyahatiniz renk katmak ve müziğinizi gittiğiniz yere götürüp dostlarınızla paylaşmak istediğinizde kablosuz taşınabilir hoparlörleri de bavulunuza eklemeyi unutmayın.

USB Bellek

Sizin için önemli dosyaları ve gerekli programları bir USB bellek içinde yanınızda taşımak bazen bilgisayarınız bozulsa bile size önemli fayda sağlayacaktır. Mutlaka yanınızda bulundurun.

Powerbank

Telefonun şarjı bittiği zaman seyahatte priz arama derdine son veren yüksek kapasitede bir Powerbank her zaman valizinizde yer almalıdır.

Bütün teknolojik cihaz ve aksesuarları MediaMarkt Mağazaları’nda bulabilirsiniz. 

www.mediamarkt.com.tr

 

Cevap bırakın