Kış Geliyor Infrared Isıtıcı Satın Almadan Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

0

Infrared Isıtıcı

Havaların her geçen gün soğumasıyla birlikte evlerde ve iş yerlerinde çok rahat kullanılabilen Infrared Isıtıcı (Elektrikli Isıtıcı) satın almanın zamanı geldi. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanılabilen Infrared Isıtıcılar son bir kaç yıldır oldukça fazla rağbet görüyor. Bu yazımızda Infrared Isıtıcı satın almadan önce bilmemiz gereken bazı önemli noktalara dikkatinizi çekeceğim.

Kuvvetli Fakat Geçici Isı Verirler

Infrared Isıtıcılar hakkında ilk bilmeniz gereken bu ısıtıcıların oldukça kuvvetli ısı yayarak bulunduğu ortamı çok hızlı olarak ısıtmalarıdır. Hatta belirli bir ısı seviyesi ayarı yaparsanız ortam sıcaklığı bu değerin altına düştüğü anda çalışarak ortamı belirtilen ısı seviyesine getirir. Hem ısıtma özelliğinden ötürü he hem de fonksiyonel özelliklerinden dolayı diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha az enerji tüketirler. Fakat verdikleri ısı geçicidir.

Bu ısıtıcıların bir diğer olumlu özelliği de partikülleri yakmaması ve koku oluşturmamasıdır. Böylelikle alerjik bünyeye sahip olanlar bile rahatlıkla kullanabilir.

Ne Kadar Bütçe Ayırdınız ve Tam Olarak Neye İhtiyacınız Var ?

Infrared Isıtıcı satın almadan önce ilk yapmamız gereken ayıracağınız bütçeyi belirlemek olmalıdır. Kendinize şu iki soruyu mutlaka sorun:

1- Ne büyüklükte bir alan ısıtılacak?

2- Bu iş için ne kadar bir bütçe ayırabilirim?

Bu iki soruya vereceğiniz cevap satın alacağınız ürünün marka, model ve özelliklerine doğrudan etki edecektir.

Fiyatları Etkileyen Özellikler Nelerdir?

Isıtıcı fiyatların yükselmesine neden olabilecek başlıca özellikler arasında kullanılan malzeme, rezistans ve ısı sensörlerinin kalitesi bulunur. Elbette özelliklerin dışında marka seçimi de fiyatta önemli rol oynar. Aynı özelliklere sahip iki ısıtıcı için tanınan bir markanın ürünü çok daha pahalı olacaktır.

Ne Tür Modeller Satın Alabilirim?

Daha çok tercih edilen ayaklı ısıtıcılar hem evlerde hem de iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Sadece evler için ise daha çok şömine tarzı modeller seçiliyor. Bunların dışında buhar üniteli mini ve kule tipi modeller de mevcut.

Nasıl Bir Isıtma Gücü Olmalı?

Satın almadan önce alacağınız modelin ne kadar ısıtma gücü olduğunu ve ne kadarlık bir alanı etkili şekilde ısıtabildiğini mutlaka araştırın.

MediaMarkt’ta uygun fiyatlara sunulan Infrared Isıtıcı modelleri, farklı fonksiyonlara sahiptir. Aşağıdaki bağlantıdan farklı model, marka, renk ve şekillerdeki infrared ısıtıcıların ayrıntılı olarak özelliklerine ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_infrared-isıtıcılar-465756.html

Cevap bırakın