Kırmızı iPhone ve yeni iPad’ler yolda

0

red iphone

Apple’ın Mart ayında yapacağı etkinlikte yeni iPad modellerini tanıtacağı biliniyordu. Japon kaynaklı Mac Otakara’nın haberine bakacak olursak bu etkinliğin diğer detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Büyük bir sürpriz olmazsa Apple’ın iPad Pro ailesi yenilenecek. İddiaya göre 7.9 inç, 9.7 inç, 10.5 inç, 12.9 inç olmak üzere 4 farklı model piyasaya sürülecek. Böylelikle iPad Mini 4 yerini 7.9 inçlik iPad Pro’ya bırakmış olacak. Mevcut olan 9.7 inç ve 12.9 modellerinin özellikleri güncellenirken tamamen yeni olan 10.5 inçlik iPad Pro’nun da ince çerçeve ve home tuşunun olmaması gibi özellikler bulundurması bekleniyor.

Daha önceleri çıkan dedikodulara bakacak olursak Mac Otakara’nın son iddiası çok da tutarsız değil. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo da Apple’ın 3 farklı iPad modeli tanıtacağını ve bunlardan birinin 10.5 inç boyutunda olacağını söylemişti. Yine Digitimes ve Barclays gibi bu tarz sızıntılarla gündeme oturan mecralar da yakın zamanda benzer ifadeler de bulunmuşlardı.

Çarpıcı renkler söz konusu…

Mac Otokara’dan gelen son rapora göre Apple iPad’lerin yanısıra (PRODUCT)RED kampanyası kapsamında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kırmızı modelleri de tanıtacak. Ayrıca Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone SE’ye 128 GB kapasite seçeneği eklenecek.

Tüm bu yeniliklerin Apple’ın Mart ayı içersinde gerçekleştireceği sunum da tanıtılması bekleniyor. Firma bu sunum için henüz net bir tarih vermedi.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın