Kır düğünleri teknolojiyle şenleniyor

0

Kış, ilkbahar derken en sonunda yaz mevsimine giriş yaptık. Havaların artık ısınmasıyla birlikte düğün sezonu da açıldı. Bu mutlu gününde olumsuz hava şartlarının kurbanı olmak istemeyen tüm çiftler düğün için yaz aylarını tercih ediyor. Hayatının bu en mutlu gününde yağmur engeline takılmaktan korkanlar için düğün mevsimi başladı. Havaların ısınmasıyla düğünler de düğün salonlarının dışına taşıyor. Bu güzel havalarda kapalı mekanlarda durmanın zorluğunu düşünürsek, dışarıda yapılan düğünlerin hem düğün sahipleri hem de katılımcılar için çok daha keyifli ve eğlenceli geçtiğini söyleyebiliriz.

Dışarda yapılan düğünler için birçok düğün mekanından söz etmek mümkün. Bir kesim düğününü sahil kenarında ya da kumsalda yapmak istersen, bir kesim deniz manzarası olan ferah mekanları tercih edebiliyor. Ancak düğün için mekanlar bu ikisiyle sınırlı değil tabii ki. Birçok kişinin hayali olan kır düğünleri de yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından. Sıcak havanın etkisiyle dışarı taşan düğünler arasında kır düğünleri öne çıkıyor. Katılımcıların daha rahat kıyafetler giyerek katılabildiği kır düğünleri, düğünlerdeki sadeliğin ve rahatlığın adreslerinden biri. Kır düğünlerinin düşüncesi bile herkes için keyifli ve eğlenceli olsa da teknolojiyi kullanarak bu eğlenceyi katlamak mümkün.

Kır düğünü denilince akla dediğimiz gibi rahat kıyafetler, güzel bir hava ve mutlu insanlar geliyor. Peki, teknoloji bu işin neresinde? İlk bakışta biraz alakasız gibi dursa da aslında teknoloji kır düğünlerinin merkezinde yer alıyor diyebiliriz. Düğün sahipleri açısından baktığımızda teknoloji sayesinde kır düğünlerindeki anıları biriktirmek çok daha kolay hale geliyor.

Kendi düğününüze yukarıdan bakın

Açık havada yapılan kır düğünleri geniş bir alanda gerçekleştirilebiliyor. Bu da ortaya tüm alanının görüntüsünü alma zorunluluğunu çıkarıyor. Hepimiz biliyoruz ki düğün sahipleri aslında düğünden bir şey anlamıyor. İşte bu yüzden, düğün sırasında olan bitenin kayıt altın alınması onlar için oldukça önemli. Düğünde yaşanan tüm detaylara sonrasında bakmak isteyen düğün sahipleri için teknoloji önemli bir fırsat. Açık alanın tüm görüntüsünü alan ve her detayı yakalayan teknoloji ile başlayalım: Drone’lar.

Drone teknolojisini artık çok sık duymaya başladık. Hem profesyonel hem de özel yaşantıda kullanılan drone’lar düğünleri de şenlendiren teknolojiler arasında yer alıyor. Düğünde yaşananları kuş bakışı olarak çeken ve hiçbir detayı kaçırmayan drone’lar sayesinde düğün sahipleri her şeye yakından bakabiliyor. Bunun için yapılması gereken, iyi bir drone ve drone pilotu bulmak. Drone’ların, kişilerin kendi düğünlerine yukarıdan bakmasını sağladığını söyleyebiliriz.

Aksiyon her yerde

Düğüne yukarıdan bakmak oldukça iyi ve yenilikçi bir fikir. Ancak, aşağıda da bir hareketlilik olduğunu unutmamak gerekiyor. Artık dev düğün kameralarıyla çekim yapan kameramanların ekipmanlarına gerek yok. Çünkü, ufacık cihazlar, o dev kameralardan çok daha iyi işler başarabiliyor. Aksiyon kameraları küçük boyutlarına rağmen her detayı yakalayabilmeleri ve kaliteli videolar çekebilmeleriyle öne çıkıyor. Ufacık bir aksiyon kamerasından çıkan görüntüler, drone’dan elde edilen görüntülerle birleştirildiğinde ve doğru bir kurguyla elden geçirildiğinde, düğün sahiplerine ‘Acaba ben başka bir düğünde miydim?’ Hissiyatını bile verebilir. Bu yüzden kır düğünü esnasında elinde aksiyon kamerasıyla çekim yapabilecek dostlarınız ile düğün öncesinde iyi geçinmeyi düşünebilirsiniz.

Geçmişi yad etmek için

İster kapalı bir mekanda olsun ister kır düğünü olsun, düğünlerin olmazsa olmazı detayları unutmamak gerekiyor. Projeksiyon makineleri de bunlardan biri. Düğünün mutlaka bir kısmında gelin ve damadın fotoğraflarının aktığı bir gösterim mutlaka yapılıyor. Bu yüzden, kır düğününü şenlendiren teknolojiler arasında projeksiyon makinelerini de unutmamak gerekiyor. Hemen her bütçeye uygun bir projeksiyon makinesi bulmak mümkün. Kır düğününde geçmişi yad etmek hem katılımcılara hem de düğün sahiplerine nostaljik dakikalar yaşatabiliyor.

Teknoloji hayatımızın hemen hemen her aşamasında bizim yanımızda. Tahmin etmediğimiz alanlarda bile en büyük yardımcılarımızın teknoloji dünyasından olduğunu farkına varmak gerekiyor.

Cevap bırakın