Kingston, 2019’un İlk Yarısında 13,3 Milyon SSD’yi Piyasaya Sürdü

0

Kingston; Samsung ve Western Digital gibi yarı iletken üreticilerinin ardından üçüncü en büyük SSD tedarikçisi oldu.

Kingston Technology Company’nin Flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital Inc. pazar araştırma şirketi TrendFocus tarafından toplanan verilere göre 2019’un ilk yarısında 13,3 milyondan fazla SSD piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu büyük rakamla Kingston; Samsung ve Western Digital gibi yarı iletken üreticilerinin ardından üçüncü en büyük SSD tedarikçisi oldu. Dünyanın en önde gelen üçüncü parti SSD üreticisi olan Kingston, pazardaki gücünü ve konumunu bu raporla ispatladı. Rapor, Kingston’ın üreticiler arasında tüm dünyada yılın ilk yarısı içinde piyasaya sürülen toplam SSD sayısının yüzde 11,3’üne sahip olduğunu gösteriyor.

“TrendFocus’un araştırması bu yıl tüm SSD kategorilerinde büyümenin sürdüğünü gösteriyor.” diyen TrendFocus Başkan Yardımcısı Don Jeanette, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yaptığımız araştırmada, istemci SSD’lerinin piyasaya sürülen modellerin büyük kısmını oluşturduğunu, NVMe PCIe kategorisinde de hiper ölçekli ortamlara yönelik talep artışı sayesinde büyüme olduğunu gördük. 2019’un ilk yarısında NAND üretimi arttı ve fiyatlar düştü, bu da SSD talebini artırdı.”

“TrendFocus’un araştırmasındaki bulgular Kingston’ın bağımsız bir SSD tedarikçisi olarak sektördeki ölçeğini ve önemini doğruluyor.” diyen Kingston SSD Ürün Müdürü Ariel Perez: “…Kingston artık her yerde. Bunu başarabilmek için bir ekip çalışması gerekli. Başarımızı iş ortaklarımız, bayilerimiz ve müşterilerimizle paylaşıyor, onlara teşekkür ediyoruz.” diyor.

Cevap bırakın