Keenetic Extra DSL geniş kapsama alanıyla dikkat çekiyor

Yüksek performans ve geniş kapsama alanı

0

İnternet servis sağlayıcıların sağladıkları ADSL/VDSL modemlere güçlü bir alternatif arayanlar için yeni bir seçenek geldi. Hong Kong merkezli bir şirket olan Keenetic, internet bağlantı ürünlerini Türkiye’de sunmaya başladı. Bu ürünlerden biri de Keenetic Exstra DSL. Sağladığı gelişmiş özelliklerle güçlü bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Keenetic Exstra DSL oldukça şık tasarlanmış, üzerinde birçok bilgiyi barından bir kutu ile birlikte geliyor. Ürünle ilgili bilmek isteyebileceğiniz her şey kutunun üzerinde yazıyor. Kutuyu açtığımızda içinden ürünün kendisi, güç adaptörü, splitter, iki adet telefon kablosu, bir adet Ethernet kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor. Kısacası modemi takıp hemen çalıştırabilmenizi sağlayacak tüm aksesuarlar ve bilgiler kutunun içinden çıkıyor.

Modemin arka kısmında telefon kablosu girişi, dört adet Ethernet bağlantı noktası, adaptör girişi ve gerektiğinde modemi sıfırlayabilmenizi sağlayan reset düğmesi bulunuyor. Sağ tarafında ise USB bağlantı noktası ve fonksiyon düğmesi bulunuyor. Modemin Web arayüzü üzerinden bu tuşa istediğiniz işlevi atayabiliyorsunuz. Örneğin çift basma için kablosuz ağı kapatıp açma, uzun basma için ön taraftaki led gösterge ışıklarını kapatma açma gibi işlevler eklenebiliyor. Ön tarafta ise WAN, WiFi ve güç durumunu gösteren led ışıklar ve WPS düğmesi bulunuyor. Modemin her yöne dönebilen dört adet anteni bulunuyor.

Keenetic

Kurulumu çok kolay

Modemin tüm bağlantılarını yapıp kuruluma hazır hale getirdikten sonra telefonunuz üzerinden (iPhone veya Android) kurulumu kolayca yapabiliyorsunuz. Hem uygulama hem de modem yazılımı oldukça sık güncelleniyor. Bu da güvenlik açısından büyük kolaylık sağlıyor. Modemin arayüzüne bağlandıktan sonra internet bağlantısını yapabilmek için ADSL/VDSL kullanıcı adı ve parolasını girmek yeterli oluyor.  Sonrasında ister mobil uygulamadan ister Web arayüzünden modemin tüm ayarlarını kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin ağ kuralları belirleyebiliyor, birden fazla Keenetic ağ cihazını birbirine bağlayabiliyor, güvenlik ayarlarını yapabiliyor, ağa bağlı cihazları görebiliyor ya da gelen giden ağ trafiğini rahatça kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca misafir ağ özelliği sayesinde sadece misafirlerinize özel bir kablosuz ağ oluşturabiliyorsunuz. Modemin arayüzü Türkçe ve oldukça anlaşılabilir bir şekilde hazırlanmış. Web arayüzü üzerinden mobil uygulamaya göre çok daha fazla ayar yapabiliyorsunuz.

Ekstra güvenlik

Keenetic’de Yandex.DNS, Safe.DNS ve AdGuard.DNS güvenlik özellikleri bulunuyor. AdGuard, reklam önleyici olarak da çalışıyor ve sıkıcı reklamlardan uzak durabilmenizi sağlıyor. Ayrıca aile dostu özelliğiyle istenmeyen web sitelerine karşı da koruma sağlıyor. Kayıtlı ya da kayıtsız cihazlar için bu ayar uygulanabiliyor. Modemde yerleşik bir güvenlik duvarı da bulunuyor.

Yüksek kablosuz performansı

Birçok gelişmiş özelliği sayesinde kişiselleştirme konusunda oldukça başarılı olan Keenetic Extra DSL, kablosuz bağlantı performansı açısından da beklentileri oldukça iyi bir şeklide karşılıyor. 4 adet güçlü anteni ile özellikle geniş ve çok katlı evler için ideal. Kısacası alternatif bir ürün arayışında olanlar için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın