Katlanabilir iPhone işte böyle görünecek!

0

Apple’ın merakla beklenen katlanabilir iPhone modeli, yeni render görüntüleriyle tekrardan gün yüzüne çıktı. İşte cihazın tasarımı ve diğer özellikleri hakkında tüm bilinenler.

Şu anda mobil sektörde pek çok üretici, kendi katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmüş durumdalar. Örneğin; Samsung, Huawei, Motorola gibi şirketlerin katlanabilir ekranlı telefonları halihazırda bulunmakta. Hatta son raporlara göre Google’ın kendi katlanabilir ekranlı telefonunu da önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak. Artık tüm üreticiler bu konuda ilerleme sağlamışken nihayet Apple’ın da katlanabilir iPhone modeli hakkında haberler gelmeye başladı.

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, normal şartlarda ileri seviye telefonlarını diğer üreticilerden daha geç piyasaya sürer. Zira ekran üzeri parmak izi tarayıcı şu anda tüm Android modellerde mevcutken, Apple’dan henüz böyle bir yenilik göremedik. Ancak iPhone 13 serisiyle beraber ekran üzeri parmak izi tarayıcıyı göreceğimizde söyleniyor. Bununla beraber şirketin önümüzdeki yıllarda katlanabilir iPhone çıkaracağı haberleri de günden güne netleşiyor. Şimdi bu telefonun tasarımını gösteren birkaç yeni resim daha sızdırıldı.

Katlanabilir iPhone netleşiyor

Yabancı kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan resimler, katlanabilir iPhone’un nasıl bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Bu bağlamda Apple’ın merakla beklenen telefonu Galaxy Z Fold’a benzer bir katlama yapısına sahip olacak. Z Fold modelinde olduğu gibi bu telefonun ekranı da delikli bir yapıda olacak. Selfie kamerası ise bu deliğin içerisine yerleştirilecek.

 

Yukarıda da görüldüğü üzere katlanabilir iPhone, tasarım tarafında Galaxy Z Fold’a benzeyecek. Ayrıca Apple bu telefonda iPhone X/11 Pro serisine benzer oval gövde tasarımına da yer verecek. Böylece cihazın elde tutuş hissiyatı daha iyi olacak.

Tanıtım tarihi hakkında ise tartışmalar hala sürüyor. Lakin bu resimleri ortaya çıkaran kaynak, Apple’ın  yeni telefonunu 2023’te piyasaya süreceğini iddia ediyor.

Cevap bırakın