Katlanabilir iPhone için ilk adım atıldı

0

Samsung’un Galaxy S10 ile birlikte katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıtmasının ardından, bir katlanabilir telefon haberi de Apple’dan geldi.
Apple, katlanabilir iPhone için patenti şimdiden almış. İşte detaylar…

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde sergilediği katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un ardından gözler Apple cephesine çevrilmişti. Bu noktada Cupertino merkezli firmanın katlanabilir iPhone için Amerika Patent Ofisi’ne başvuru yaptığı ve bu patenti aldığı ortaya çıktı.

Katlanabilir iPhone dikine katlanacak!

Apple’ın katlanabilir iPhone patentine göre; telefon Galaxy Fold gibi enlemesine değil diklemesine katlanacak. Katlandığında kare bir görünüme kavuşacak olan bu iPhone patentinde muhtemelen değişiklikler yapılacaktır. Çünkü günümüzde kabul gören 16:9 ekran formatından kare şeklinde olan 4:3’e geri dönüş pek mantıklı görünmüyor.

Apple’ın zaman zaman bu tip patentler aldığını hepimiz biliyoruz. Ancak firma bu patentlerin hepsini hayata geçirmedi. Firmalar, rakip firmaların önünü kesmek için akıllarına geldikleri fikirlerin patentlerini alma konusunda hızlı davranmak zorunda.

Yüksek ihtimalle Apple, Galaxy Fold’un kabul görüp görmeyeceğini bekleyecek ve ondan sonra katlanabilir iPhone için çalışmalarına başlayacaktır. Olası bir katlanabilir iPhone modelinin tanıtılacağı tarihin 2020 veya 2021 yılına sarkacağı söyleniyor.

Bakalım, Apple da Samsung gibi bir hamle yapacak mı?

Cevap bırakın