Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold ile tanışın

0

Dünyanın ilk Dinamik AMOLED Katlanabilir Sonsuz Ekranı ve şimdiye dek sunulan en yetenekli kamerası çığır açan Galaxy Fold’da buluştu.

Samsung, tüm gözlerin yeni Galaxy S10 duyurusuna çevrildiği 20 Şubat tarihinde bir başka modelin daha duyurusunu gerçekleştirdi. Son derece fütüristik bir tasarımla gelen ve bundan birkaç sene önce yayınlanan bazı videolarda, şirket yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde işaretleri verilen katlanabilen ekranlı ilk Samsung akıllı telefonu bir prototip halinden çıkarak resmen lanse edildi.

7.3 inçlik sonsuz ekran sunan model, Galaxy Fold ismiyle geldi. Dahili ekran sadece bükülmekle kalmıyor, katlanıyor. Daha sezgisel bir hareket olan katlama, başarılması zor bir inovasyon. Samsung, bu inovasyonu hayata geçirmek için yeni bir polimer katmanı icat etti ve ince bir ekran yarattı. Yeni malzeme, Galaxy Fold’un esnek ve dayanıklı olmasına, uzun süre kullanılabilmesine imkan veriyor.

Galaxy Fold, tıpkı bir kitap gibi düzgün ve doğal bir şekilde açılıyor, tatmin edici bir tık sesiyle düz ve kompakt bir şekilde kapanıyor. Samsung, bunu başarmak için birbirine kenetlenen çok sayıda dişli içeren karmaşık bir menteşe geliştirdi. Bu sistem, akıcı ve zarif bir görünüm yaratmak amacıyla gizli bir bölmenin içinde barındırılıyor.

Video izlemek, oyun oynamak ve çok daha fazla işlevi aynı anda yerine getirmek amacıyla tasarlandığı kaydedilen modelin dikkat çekici özellikleri şöyle sıralandı;

Kapak ekranı: 4.6 inç (HD+ Super AMOLED)

Ana ekran: 7.3 inç  (QXGA+ Dinamik AMOLED)

* Ekran çapraz olarak, tam dikdörtgen şeklinde, yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan ölçülmüştür.

Kapak Kamerası: 10MP

Arka Kamera Sistemi>

·      Ultra Geniş Açı: 16MP

·      Geniş Açı: 12MP

·      Telefoto: 12MP

Ön Kamera: 10MP
RGB Derinlik: 8MP, F1.9

İşlemci: 7nm 64-bit 8 çekirdekli işlemci

Bellek/Depolama: 12GB RAM(LPDDR4x), 512GB (UFS3.0)

Pil: 4,380mAh (tipik)

İşletim Sistemi: Android 9.0 (Pie)

Cevap bırakın