Katlanabilir ekranlı Microsoft Andromeda hakkında yeni detaylar

0

Katlanabilir ekranlı telefon Microsoft Andromeda bu özelliklerle gelebilir…

Teknoloji dünyası, gelecek öngörüleriyle son derece keyifli bir alandır. Aynı zamanda sürprizlerle dolu olan bu uçsuz bucaksız endüstri açısından merakla beklenen konulardan biri de şüphesiz ‘katlanabilir ekran’ teknolojisi. Bu yönde bir dizi hazırlığın zaman zaman gündeme geldiği biliniyor, Samsung ve Huawei’nin katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu kimin tüketicilere sunacağı konusunda bir rekabet içerisinde bulunduğu da belirtiliyor. Ancak konunun bir de Microsoft boyutu var…

Teknoloji şirketinin yepyeni bir ‘fütüristik telefon’ adayı maiyetindeki, katlanabilen ekranlı ilk modelini geliştirmekte olduğu iddiası artık sır değil olmaktan çıkmış durumda.

Microsoft Andromeda adıyla geleceği kaydedilen modelin bazı yazılım dosyaları ortaya çıktı.

Microsoft Store’da görülen dosyalar, telefon görüşmelerinin otomatik kaydı gibi özelliklere dair işaretler içeriyor.

Cihazın iki ayrı ekrana ve harici kaneraya sahip olacağı bilgileri de söz konusu. Bu noktada ekranların tek bir noktaya çift dokunuşla kapatılması gibi bazı işletim sistemi özellikleri de ortaya çıktı. Andromeda adlı yeni bir işletim sistemiyle sunulacak olan modelin Universal Windows Platform desteğine de sahip olacağı anlaşılıyor. Son olarak iris tarayıcısı özelliği ile yüksek güvenlik sunacağı da cihaza dair elde edilen ilk bulgular arasında.

Gerek Andromeda OS yazılımı, gerekse Andromeda telefonuyla teknoloji çevrelerinde merak uyandıran Microsoft’un tanıtımı ne zaman gerçekleştireceği ise henüz bilinmiyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın