Katlanabilir ekranlı LG V50ThinQ 5G’den Güney Kore’de satış rekoru

0

LG’nin yeni nesil telefonu LG V50ThinQ 5G, iddialı bir başlangıç yaptı. LG V50ThinQ 5G, Güney Kore’de sunulduğu ilk hafta 100 bin sipariş alarak V40ThinQ’nun satış rekorunu dörde katladı.

LG, ilk 5G telefonunun çığır açan başarısıyla, 5G’nin tüketicilerin yaşamlarındaki öneminin ve LG’nin bu teknolojiye ne kadar katkıda bulunduğunun altını çiziyor. Güney Koreli tüketiciler, LG V50ThinQyu 5G teknolojisi ile sunan operatörler ve yerel medyanın da desteği ile, dünya çapında 5G konusuyla en ilgili kullanıcılar halini aldı.

LG V50ThinQ, Güney Kore’nin yanı sıra, Mayıs ayının sonunda Londra’da düzenlenen bir etkinlikle, İngiliz tüketicilerin beğenisine sunuldu. LG’nin 5G telefonu, şu anda Londra, Birmingham, Cardiff, Manchester, Edinburgh ve Belfast şehirlerinde sunulan 5G şebekesi ile çalışıyor. LG V50ThinQ, bu ayın başlarında ülkenin önde gelen mobil operatörü Telstra aracılığıyla Avustralya’da da satışa sunuldu.

Mirae Asset Daewoo analistlerinden Park Won-jae, “5G patentlerinde önemli bir avantaja sahip olan LG, küresel akıllı telefon pazarına teknolojisinin gücünü ve inovasyon yeteneğini hatırlatmak için mükemmel bir fırsata sahip” dedi.

31 Mayıs’ta pazara sunulan LG V50ThinQ 5G, Sprint’in Atlanta, Dallas, Houston ve Kansas City’deki 5G ağında çalışıyor, bu ağa kısa süre içerisinde Los Angeles, New York, Phoenix ve Washington D.C. de katılacak.

Cevap bırakın