Katlanabilir ekranlı Huawei Mate X Eylül ayına ertelendi

0

Bu yaz akıllı telefon pazarındaki yerini alması beklenen katlanabilir ekranlı Huawei Mate X, Çin merkezli teknoloji şirketinin aldığı yeni bir karar ile çıkış tarihini Eylül ayına erteledi. İşte detaylar…

Akıllı telefon ekosistemi açısından 2018’in sonu, 2019’un ilk günlerinde CES 2019 kapsamında görücüye çıkan katlanabilir ekranlı ilk telefon, ardından Samsung ve Huawei gibi markaların duyuruları derken ilgili segment ilginç bir şekilde hareketlendi. Bu yılın başları itibarıyla hayatımıza girmeye başlayan katlanabilir akıllı telefonlar, her ne kadar büyük heyecan yaratsa da satışa sunulması noktasında ilginç gelişmeler yaşandı. Bu kapsamda son gelişme Huawei kaynaklı…

Huawei’in katlanabilir modeli, Mobil Dünya Kongresi’nde Mate X olarak tanıtılmıştı. Ancak şirket tarafından güvenilir medya organı CNBC’ye yapılan açıklamada cihazın bu yaz değil, Eylül ayında pazara giriş yapacağı ifade edildi.

Tamamen açıldığında 8 inç ekranlı bir akıllı telefona dönüşüyor…

Huawei sözcüsü:
“İtibarımızı zedeleyecek bir telefon sunmak istemiyoruz”

Huawei sözcüsü CNBC’ye verdiği röportajda Samsung’un yaşadığı sorunları yaşamak istemediklerini, bu nedenle katlanabilir model üzerindeki çalışma ve testlerin biraz daha devam etmesi gerektiğini belirterek çıkış tarihinin Eylül ayına alındığını ekledi.

Ayrıca Huawei sözcüsü, Samsung’un Galaxy Fold modeli ile oldukça fazla sorunla karşı karşıya kaldığını ve bu nedenle firma olarak kendilerine itibar açısından zarar verecek bir katlanabilir telefon modelini piyasaya sunmak istemediklerini de sözlerine ekledi.

Cevap bırakın