Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonKatlanabilir ekran trendi 2017’de Samsung ile başlayabilir

  Katlanabilir ekran trendi 2017’de Samsung ile başlayabilir

  Ekran Resmi 2016-04-05 11.31.59

  Samsung’un inovatif tüketici elektroniği şirketlerinden biri olduğu biliniyor. Markanın geleceğe yönelik planları arasında etkileyici yenilikler var. Bunlar arasında bükülebilir ve hatta katlanabilir ekranların da olduğu biliniyor. Bu yönde sadece belli başlı resmi patentler değil, resmi duyurular var. Bununla birlikte şimdiye kadar kavisli ekran (Galaxy S7 edge’de olduğu gibi) haricinde bir adımın tüketici ile buluşmadığı da biliniyor. Yeni iddialar ise bunun değişeceği yönünde…

  İki ekran boyutu

  Kore’deki tanınmış medya platformlarından ET News’ta yer alan habere göre Samsung, yakın gelecekte 5-7 inç aralığında ekran boyutuna sahip ve ekranı katlanabilir özellikte cihazları teknoloji dünyasına sunacak. Özetle katlanabilir ekranlı 5 inçlik bir akıllı telefon ile 7 inçlik tablet söz konusu. Peki bu ilginç ve yenilikçi tüketici elektroniği ürünleri ile potansiyel kullanıcılar ne zaman buluşmaya başlayacak? Belirtilen tarih 2017.

  Sürprizlere hazır mısınız?

  Prototip formunda yenilikçi teknoloji ürünleri, donanımlarının kamuoyuyla paylaşıldığı görülüyor. Samsung, gelecekte aralarında otomobil camlarında yer alan ekranların da yer aldığı çok sayıda adım için hazırlıklarını devam ettiriyor. Kavisli ekranın bu noktada önemli bir eşik olduğunu görmek mümkün, gelecekte katlanabilen ekranlar sayesinde çok daha az yer kaplayan, dolayısıyla taşınması da daha kolay aygıtlarla tanışılabilir.

  Geleceğe dair teknoloji gelişmelerine, işaretlere yakından bakmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN