Katlanabilen drone Yuneec Mantis Q ile tanışın

0

Köklü bir geçmişe sahip uçak şirketi Yuneec’in son kullanıcılara yönelik yeni drone modeli Mantis Q duyuruldu. İşte detaylar…

1999’dan beri faaliyetlerine devam eden ABD merkezli uçak üreticisi Yuneec’in drone modelleriyle de adından söz ettirdiği biliniyor. Bu noktada inovasyon çalışmalarına devam eden köklü şirketin yeni drone modeli Yuneec Mantis Q duyuruldu. Ön siparişleri alınmaya başlanan Mantis Q, özellikleri ile adeta DJI Mavic Pro’ya iddialı bir alternatif maiyetinde.

Son kullanıcı için geliştiricilen Yuneec Mantis Q, 30 fps’de 4K çözünürlüklü video kaydına imkan tanıyor. Katlanabilen, ayrıca 16,7 x 9,7 x 5,6 cm ölçüleriyle gelen aygıt, nispeten kompakt bir yapı sergiliyor. Yarım kilo ağırlığa sahip olan drone, katlanarak taşınabiliyor.

İddialı özellikler

CMOS görüntü sensörüyle gelen, 4:3 (4160×3120) ve 16:9 (4.800×2.700) olmak üzere JPEG / JPEG+DNG formatlarında fotoğraf çekimi gerçekleştirebilen modelde sesli komutla çalışabilme özellikleri de dikkat çekiyor. Özetle kumandasının yanı sıra fotoğraf çek, video çek gibi sesli komutları da uyguluyor.

71 km/s hıza kadar çıkabilen ve 3 eksenli görüntü sabitleyici sisteme sahip olan Yuneec Mantis Q’nin el hareketiyle selfie özelliği de var.

Kutu içeriğinde drone’la birlikte uzaktan kumandası, yedek pervaneler, şarj aparatı, güç kaynağı ve piller yer alıyor. ABD için 500 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açılan ürünün ekstra pil paketiyle satın alınması halinde fiyatı 650 dolara yükseliyor.

Cevap bırakın