Katlanabilen GoPro Karma Drone ile tanışın

0

gopro-karma-001-1000x562

Aksiyon kameraları ile tanınan GoPro, yeni drone modeli ‘Karma’yı lanse etti. Teknoloji şirketinin geliştirdiği drone, pratik kullanımı ve ilginç tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca beraberinde taşınmasını kolaylaştıran bir de sırt çantası bulunuyor.

Satışlarına 23 Kasım 2016’dan itibaren başlanacağı kaydedilen GoPro Karma, açılabilen kapaklı kumandasıyla da dikkat çekici. Dokunmatik ekrana sahip kumandanın yanı sıra ürünün uyumlu olduğu kameralar da belirtildi. Buna göre Karma, GoPro HERO5 Black, HERO4 Black,ve HERO4 Silver ile birlikte kullanımı mümkün kılıyor. Fiyatları ise hali hazırda uyumlu bir kameraya sahip olanlar için sadece gövde halinde 799 dolar, HERO5 Black ile beraber 1099 dolar şeklinde (ABD fiyatları).

Modelin ön kısmında 3 eksenli bir gimbal bulunuyor. Modüler tasarıma imkan tanıyan bu fikir, ürünün öne çıkan detayları arasında. Bir diğer dikkat çeken özelliği de kamerasının önünde yer alıyor olması. Çoğu modelde altta bulunan kameralar, kayıt sırasında görüntüye pervanelerin de dahil olması gibi bir duruma yol açıyordu.

Yapılan açıklamada 1 saatlik şarj ile 20 dakika havada kalabildiği kaydedilen GoPro Karma Drone için ek olarak özel bir mobil uygulama da geliştirildi. The GoPro Passenger App, kaydedilen görüntülerin izlenebilmesini ve ikinci bir ekrandan uçuş sırasında görüntünün aktarılabilmesini sağlıyor. Ürünle ilgili daha fazla detay için haberin devamındaki videoya göz atabilirsiniz. İyi seyirler…

 

Cevap bırakın