Katı Meyve Sıkacakları ile Yapabileceğiniz Serinleten Tarifler

0

Katı Meyve Sıkacakları ile yapabileceğiniz onlarca tarif var.

Hem sağlıklı besleneceğiniz hem de serinleyeceğiniz tarifleri yazımda bulabilirsiniz.

Katı meyve sıkacakları tüm yılın kurtarıcısı mucizevi mutfak gereçlerinin başında geliyor. Özellikle yaz sıcaklarında tüm fonksiyonlarını kullanabileceğiniz bu aletler ile birbirinden lezzetli ve sağlıklı tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Vitamin deposu tüm taze meyve ve sebzeleri bolca bulduğumuz şu günlerde, doğru seçilmiş bir meyve sıkacağı sayesinde kısa sürede hazırlayabileceğiniz enfes lezzetler ile her öğününüzü bir şölene dönüştürebilirsiniz.

 

Katı Meyve Sıkacakları

Katı Meyve Sıkacakları Nasıl Seçilir?

Katı meyve sıkacakları, kullanışlı özellikleri ve estetik tasarımları ile mutfaklarımıza pratiklik getiriyor. Katı meyve sıkacağı seçiminde ilk önerim ürünlerin motor gücünü dikkate almanız yönünde. Üstün hızda performans gösteren bu modeller, hem meyvelerin hem de sebzelerin daha fazla suyunu çıkarmanızı sağlıyor. 900 W ve üzeri güce sahip sıkacak çeşitleri, %10 daha fazla meyve suyu elde etmenize de imkan tanıyor.

Sık kullanılan meyveler için kullanılan klasik meyve sıkacağının dışında bazı özel meyveler için de ayrı katı meyve sıkacakları bulunuyor. Özellikle bebekli aileleri yükten kurtaran bu aletler, tüm meyveleri posa haline getirerek suyunu çıkartabiliyor. Hazırlanan meyve ve sebze sularının sağlıklı olması için, alüminyum ya da çelikten gibi paslanmaz materyallerden ve yıkanabilir olarak üretilen katı meyve sıkacaklarını tercih edebilirsiniz.

Katı meyve sıkacağı almadan önce fiyat performans kadar, tezgahınızda kapladığı yeri de göz önünde bulundurmanızı öneririm.

 

PHILIPS HR1887/80

 

Mutfağımın Gözdesi PHILIPS HR1887/80 Katı Meyve Sıkacağı.

Mutfağımda bir süredir PHILIPS HR1887/80 Katı Meyve Sıkacağı kullanıyorum. Bulaşık makinesinde yıkanabilen sıkacağın oldukça geniş bir besleme borusu bulunuyor. Bu sayede meyve ve sebzeleri kesmeden kullanabiliyorum. Üründe mikro süzgeçli QuickClean teknolojisi kullanılmış. Bu teknoloji sayesinde tüm parçaları kolayca sökülüyor ve temizliğide kolayca yapılıyor. %80’e kadar su çıkarma özelliği bulunan sıkacak ile nar bile sıkabilirsiniz.

 

 

Katı Meyve Sıkacakları ile Yapabileceğiniz Serinleten Tarifler

Doğru seçilmiş bir meyve sıkacağı tüm yıl elinizin altında duran bir kurtarıcıdır. Ben özellikle yaz mevsiminde zaman zaman yoğurt ve bazen buz ile karıştırarak pek çok tarifi deniyorum. Bu aralar özellikle favorim olan tarifleri aşağıda sıralıyor, şimdiden bol şifalı günler diliyorum.

 

Sabahlarınızı Ferahlatacak Tarif

Sabah uyandığınızda tükeceğiniz bu ferahlatıcı ve zindelik sağlayan tarifi kolayca hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler;

1 salatalık,

1 elma,

3 dal nane

1 bardak yoğurt

Malzemelerin tümünü katı meyve sıkacağından geçirin.

 

Ara Öğünlerinizi Kurtaracak Tarif

Bu tarifi dilediğiniz bir zaman aralığında ara öğün olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

3 adet domates

1 adet kapya biber

4-5 dal maydanoz

3 dal nane

Yarım limon

Malzemelerin tümünü katı meyve sıkacağından geçirin, tercihinize göre yarım çay kaşığı karabiber ekleyin.

 

Katı Meyve Sıkacakları ile Yapabileceğiniz Serinleten Tarifler

Bol Enerji Veren Tarif

Malzemeler;

1 dilim kavun

1 bardak yoğurt

3 parça buz

3 dal nane

Malzemelerin tümünü katı meyve sıkacağından geçirin. Daha serin bir lezzet için 10 dakika kadar derin donducuda bekletin ve servis edin.

 

Tok ve Zinde Tutan Tarif

Akşamları meyve oranı daha düşük bir tarif denemenizi öneririm. Özellikle gün boyu bol kalori aldıysanız, hızlıca hazırlayabileceğiniz bu tarifle hem tok kalıp, hem de akşam öğününüzü geçiştirebilirsiniz.

Malzemeler;

5 dal pazı

6 yaprak roka

1 elma

Yarım limonu katı meyve sıkacağından geçirin, yarım çay bardağı soda veya su ekleyin.

Şimdiden afiyet olsun.

 

Vantilatör almayı düşünüyor ancak kararsızlık yaşıyorsanız, seçim konusunda rehber niteliği taşıyan “Vantilatör Rehberi ile Ucuza Serinleyin” başlıklı yazımı okumadan karar vermeyin.

Vantilatör Rehberi ile Ucuza Serinleyin

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın