Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürKaspersky, sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

  Kaspersky, sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

  Kaspersky Sürdürülebilirlik Raporu 5 temel alana odaklanıyor: Güvenli siber dünya, etik ve şeffaf yaklaşım, geleceğin teknolojisi, insanlara güç aşılamak ve daha güvenli gezegen.

  Kaspersky, yayınladığı ilk sürdürülebilirlik (ESG) raporunda karbon ayak izini azaltmak, cinsiyet ayrımını daraltmak ve toplumu siber güvenliğin temel kuralları hakkında eğitmek için hayata geçirdiği proje ve girişimleri açıkladı. GRI ve SASB uluslararası standartlarına uygun olarak yayınlanan rapor, şirketin 2021 ve 2022’nin ilk altı ayındaki sürdürülebilirliğe dair gelişim sonuçlarına odaklanıyor.

  Güvenli ve sürdürülebilir bir dijital dünya inşa etmek, çeyrek asırdır Kaspersky’nin ana hedefini oluşturuyor. Şirket aynı zamanda daha güvenli bir yarının daha sürdürülebilir olmasını sağlamak için sosyal açıdan önemli faaliyetleri sürekli olarak hayata geçirip uzun vadede olumlu bir değişim yaratmaya odaklanıyor. Şirketin yeni yayınladığı sürdürülebilirlik raporu, sürdürülebilir kalkınmanın beş temel alanına odaklanıyor: Daha güvenli siber dünya, etik ve şeffaf yaklaşım, geleceğin teknolojisi, insanlara güç aşılamak ve daha güvenli gezegen.

  Kaspersky Sürdürülebilirlik Lideri Maria Losyukova, şunları söylüyor: “Sürdürülebilirlik stratejimizi uygulamak, dünyayı daha iyi hale getirmek için çabalayan bir şirket olarak bizim ayrılmaz bir parçamızı oluşturuyor. Kaspersky, bu misyonu yerine getirmenin ilk adımını öncelikle Siber Bağışıklık yaklaşımıyla dijital dünyayı tehditlere karşı daha dirençli hale getirmekte görüyor. Bununla birlikte sosyal sorumluluk sahibi küresel bir şirket olarak karbon ayak izimizi azaltmak, siber güvenliğin temellerini yaygınlaştırmak ve siber bilgi eksikliğiyle mücadele etmek, cinsiyet uçurumunu daraltmak ve siber güvenlikte şeffaflığa öncülük etmek gibi zorluklarla mücadele etme ihtiyacını görmezden gelemeyiz. Bu noktada iş dünyasının sürdürülebilir bir gündem oluşturmaya katkısının çok önemli olduğuna, çabalarımızı birleştirerek gelecek nesiller için daha iyi bir yarın sağlayabileceğimize inanıyoruz.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN