Kaspersky Safe Kids, AV-Comparatives tarafından onaylandı

0

Kaspersky Safe Kids for Windows, çocukları yetişkinlere özgü içerikten koruma yeteneği nedeniyle bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’den “Onaylı” sertifikası aldı.

Test sonuçlarına göre Kaspersky Safe Kids, yetişkinlere yönelik web sitelerinin %98,6’sını engelledi. Böylece Kaspersky üst üste ikinci yıl sertifika gereksinimlerine ulaşabilen tek ebeveyn kontrolü çözümü oldu.

Bir ürünün AV-Comparatives tarafından onaylanabilmesi için yetişkinlere özgü web sitelerinin %98’inden fazlasını engellemesi, çocuklara uygun sitelerde sıfır yanlış alarma sahip olması ve ciddi şekilde çözülmemiş hata veya tasarım kusurunun olmaması gerekiyor. AV-Comparatives, söz konusu onay için ebeveyn kontrol çözümlerini yetişkinlere uygun içeriğe sahip 1.000 sitede test etti ve yanlış pozitifleri kontrol etmek için 100 çocuk dostu web sayfasından gelen yanıtları değerlendirdi.

AV-Comparatives, Kaspersky Safe Kids’in yetişkinlere özgü içeriği engelleme yeteneğinin yanı sıra, konsol üzerinden çocuğun cihazına uygulanan ayarların neredeyse anlık olarak etkinleştirildiğinin altını çizdi. Kaspersky’nin sunduğu çözüm, basit kurulumu ve bulut konsolu yardımıyla kolay yapılandırması sayesinde de övgüye değer bulundu.

AV-Comparatives, diğer önemli özelliklerin yanı sıra ürünün zaman sınırlarını yapılandırma esnekliğinden de söz etti. Ebeveynler, farklı günler için bireysel ayarlar seçebiliyor veya bunları hafta içi ve hafta sonu arasında değişecek şekilde ayarlayabiliyor. Ayrıca Kaspersky Safe Kids, ebeveynlere çok çeşitli izleme ve kontrol işlevleri sağlıyor. Ürün Windows 8.1, 10 ve 11 ile kullanılabiliyor.

AV-Comparatives CEO’su ve kurucusu Andreas Clementi, şunları söylüyor: “Kaspersky Safe Kids for Windows, etkinliğini sürekli olarak kanıtladı ve iki yıl üst üste sertifika gereksinimlerimize ulaşan tek ebeveyn kontrolü çözümü oldu. Ürün çok çeşitli izleme ve kontrol işlevleriyle çocukları uygunsuz içerikten korumada kanıtlanmış başarı ortaya koyuyor. Bu da ebeveynlerin çocuklarının internette güvenli bir şekilde gezindiğinden emin olabileceği anlamına geliyor.”

 

Cevap bırakın