Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürKaspersky Insight Story podcasti geri dönüyor

  Kaspersky Insight Story podcasti geri dönüyor

  Kaspersky’nin gelişmekte olan teknolojileri konu alan podcast serisi Insight Story, ikinci sezonuyla geri dönüyor.

  Proje, iş liderlerinin teknoloji yatırımları konusunda doğru kararlar almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Seride Kaspersky’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Başkanı Dr. Mohamad Amin Hasbini’nin işletmelerin siber tehditlere karşı güvenliğini sağlamaya yönelik tavsiyeleri de dahil olmak üzere, küresel teknoloji liderlerinden içgörüler ve yorumlar yer alıyor. Yeni bölümlerde ele alınan konular arasında üretken yapay zeka, nesnelerin endüstriyel interneti (IIoT) ve yapay zeka etiği konuları işleniyor.

  Dijital dönüşüm iş dünyasının yerleşik bir parçası haline gelse de bu konudaki yolculukları sona ermiş değil. Boston Consulting Group tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, şirketlerin yaklaşık %60’ı yeni iş modelleri geliştirmek ve daha fazla sürdürülebilirliğe ulaşmak için 2023 yılında dijital dönüşüm yatırımlarını artırmayı planlıyor. Yıkıcı teknolojiler arasında doğru seçimleri yapmak için işletmelerin ortaya çıkan teknoloji trendlerini doğru yönlendirmesi gerekiyor.

  Insight Story podcast serisinin her bir bölümünde dinleyiciler, doğru seçimler yapmalarına yardımcı olmak üzere kanaat önderlerinin teknoloji trendleri hakkındaki düşüncelerini ve dünyanın dört bir yanındaki uzmanların gerçek deneyimlerini dinleme fırsatı buluyor. Podcastin yeni bölümleri, günümüz işletmeleri için üretken yapay zeka, endüstriyel IoT, kuantum bilişim, dijital egemenlik, teknoloji yatırım getirisi ve yapay zeka gibi merak uyandıran teknolojilere ışık tutacak şekilde kurgulandı.

  Serinin sunuculuğunu Kaspersky’nin iş dünyası liderlerine yönelik dijital dergisi Secure Futures’ın Genel Yayın Yönetmeni Susi O’Neill üstleniyor. Neill, “Insight Story’nin ilk sezonu, dünyanın dört bir yanından katılan uzmanların teknoloji trendlerinin bir adım önünde olmak için ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini anlattığı, en son teknoloji trendlerine doğru harika bir yolculuktu. İkinci sezonda daha da fazla içgörü sunmaya ve podcast yayınlarımız aracılığıyla neşeli ve ilgi çekici bir şekilde işletme yöneticilerinin başarılı olmalarına yardımcı olmaya hazırlanıyoruz” diyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN