Kasım’da Android 8.0 güncellemesi alacak Samsung modelleri açıklandı

0

Samsung, Android 8.0 Oreo güncellemesine dair beklenen haberi verdi. İşte detaylar…

Uzun süredir Android 8.0 güncellemesi bekleyen Samsung kullanıcıları için iyi haberler var. Kullanıcıların bu bekleyişleri kısa süre içerisinde son bulacak. Kasım ayında hangi cihazları için Android 8.0 güncellemesi yayınlanacağını duyuran Samsung, önemli bir sürprize de imza attı. Buna göre Android 8.0, Kasım’da ilk olarak J5 Pro ve J7 Pro’ya geliyor.

Yeni güncelleme olan Android 8.0 ile Samsung Experience 9.0 sürümü de modellerdeki yerini alacak. Kendi içerisinde birçok farklı iyileştirme ile gelen Experience 9.0 kullanıcılar, yeni deneyimlere merhaba deme şansı yakalayacak.

Android 8.0 güncellemesi alacak cihazlar

Yeni güncelleme ilk olarak 2 Kasım’da Samsung Galaxy J5 Pro ve Galaxy J7 Pro akıllı telefon modellerine gelecek. Tabletlerin ise bu güncellemeyi Kasım ortalarında alacağı belirtiliyor.

S Pen’e sahip olan Galaxy Tab 10.1 – LTE ve yine Galaxy Tab 10.1 – WiFi morellerinin 15 Kasım’da, Galaxy Tab Active 2 modelinin ise 16 Kasım’da Android 8.0 güncellemesi alacağını söylemeden geçmeyelim. Bekleyiş birkaç hafta şeklinde.

Diğer yandan Galaxy Tab A cihazların piyasaya çıktığı ilk sürümün Android 6.0.1 olduğunu ve Android 8.0 sürümü ile ikinci büyük güncellemeyi alacaklarını ifade edelim. Yani bu güncellemeyi de alacak modellerin Android 9.0 sürümüne güncellenmelerinin pek de olası gözükmediğini söylemek yanlış olmaz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın