Kasım ayının en çok indirilen mobil oyunları açıklandı!

0

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın önemli bir parçası. Teknolojinin gelişmesiyle gün geçtikçe daha da yetenekli hale gelen bu cihazlar, son yıllarda mobil oyun sektörünün devasa büyümesine ortam sağladı. Durum böyle olunca bundan yıllar önce bilgisayar ve konsollarda oynadığımız oyunlar, ceplerimizde bulunan akıllı telefonlara taşınmaya başladı.

Peki hiç hangi mobil oyunun ne kadar indirildiğini düşündünüz mü? Bu sorunun cevabı olarak mobil sektörün analizindeki en güçlü araçlardan biri olan ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Sensor Tower, kasım ayının en çok indirilen mobil oyunlarını derledi. İşte liste…

En çok para harcanan mobil oyunlar belli oldu!

İşte kasım ayının en çok indirilen mobil oyunları

Sensor Tower tarafından paylaşılan listede birinci sırada geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen PUBG: New State yer alıyor. Toplamda 32 milyonun üzerinde indirmeye ulaşan yapıma en çok ilgi gösteren ülkeler, yüzde 29,7 ile Hindistan ve yüzde 12 ile ABD oldu.

PUBG: New State’in ardından ikinci sıradan kendine yer bulan Garena Free Fire, dünya genelinde 22 milyon indirmeyi yakaladı. Mobil oyunu en çok indiren ülkeler ise yüzde 33,3 ile Hindistan ve yüzde 10,5 ile Brezilya oldu. Aynı zamanda yapım, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla indirme sayılarında yüzde 19’luk bir artış sağladı.

Küresel mobil oyun sektörü, Kasım 2021’de App Store ve Google Play Store’da toplamda 4,4 milyar indirme sayılarına ulaştı. Kasım ayında genel anlamda mobil oyunları en çok indiren ülke 743 milyon ile Hindistan oldu. Bunun dünya genelindeki toplam indirmelerin yüzde 17’lik kısmını oluşturduğunu belirtelim.

Cevap bırakın