Karşınızda iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max!

0

Apple, 10 Eylül günü düzenlediği etkinliğiyle birlikte en yeni iPhone modellerini tüm dünyaya tanıttı. Biz de bu videomuzda yeni ailenin neler sunduğuna yakından baktık.

En yeni iPhone model ailesi özellikle kamera yetenekleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, iPhone 11 ve ağabeyleri başka hangi yeniliklere sahip?

iPhone 11 Pro ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

iPhone 11 ailesi tanıtıldı

Kısa süre içinde MediaMarkt mağazalarında satışa çıkacak olan iPhone 11 ailesi en yeni özellikleri ile karşımıza çıktı. Bir süredir Android cephesinde kullanılan bazı özellikler, yeni nesil ile birlikte Apple ailesine de katıldı. Bu özellikler arasında hiç kuşkusuz geniş açılı kamera ve Gece Modu en başta yer alıyor.

Bir diğer iyileştirme ise Face ID tarafında yapıldı. Artık bu teknoloji daha kolay bir deneyim sunuyor.

İşlemcisi hızlanan akıllı telefonda artık A13 Bionic işlemci kullanılıyor. İnternet hızları da yeni nesil ile birlikte üst seviyeye çıktı. Çünkü, iPhone 11 özellikleri arasında Wi-Fi 6 standardını desteklemesi de yer alıyor.

Audio zoom da eklenen yeni özellikler arasında yer aldı. Bu sayede video kaydı yaparken, sesin geldiği yöne doğru zoom yapmak mümkün. Ayrıca, iPhone 11, Dolby Atmos ses teknolojisini de destekliyor.

iPhone 11, 6 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelinde ise 4 farklı renk alternatifi bulunuyor.

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerine baktığımızda, daha fazla yetenek karşımıza çıkıyor. Burada da öne çıkan nokta yine kamera.

Geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto lens olmak üzere 3 farklı lens ile gelen akıllı telefonlar artık çok daha başarılı fotoğraflar çekebiliyor. Bu modellerde slow-motion ve selfie özelliklerinin bir araya getirildiği slowfy özelliği de bulunuyor. Böylece ön kameradan ağır çekim videolar çekmek mümkün hale geliyor.

iPhone 11 Pro Max‘in bataryasının iPhone XS Max modeline göre 5 saat daha fazla batarya performansı sunduğu söyleniyor. Ayrıca, ilgi çeken bir diğer önemli nokta ise, artık kutudan hızlı şarj adaptörünün çıkıyor olması. Tabii bu iPhone 11 için geçerli değil.

Son olarak, iPhone 11’in 2 metrelik suya diğer iki modelin ise 4 metrelik suya dayanabildiğini belirtelim.

Cevap bırakın