Karne günü yaklaşıyor

0

Okulların kapanmasına 2 gün kaldı. Çocuğunuz bütün bir yılı derslerine çok iyi çalışarak geçirdi ve şimdi alacağı karneyle başarısını taçlandırmanın zamanı geldi. Tabii bir de önceden sizlerden sözünü aldığı karne hediyesine kavuşacak olmanın da heyecanını yaşıyor. Yoksa siz hâlâ çocuğunuza karne hediyesi ne alacağınıza karar vermediniz mi?

Derslerle ve ödevlerle dolu geçen zorlu bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geliyoruz. Cuma günü okullar kapanıyor ve çocuklar emeklerinin karşılığı olan karnelerini alıyorlar. Tabii bununla birlikte sözünü aldığı karne hediyelerine de kavuşacaklar. Çocuklar artık kendilerine hediye alınması söz konusu olduğunda tercihlerini teknolojik cihazlardan yana kullanıyorlar. Basılı ve online fiyat verilerini araştırıp takip eden, en güncel pazar araştırma analizlerini sunan BrandZone, bu konuyla ilgili çok yerinde bir araştırma yapmış. Araştırma, karne döneminde düzenlenen kampanyalardaki verileri açıklıyor. Verilere göre, 2 Haziran 2017 tarihine kadar gerçekleşen kampanyalarda yüzde 53 oranla akıllı telefon kampanyaları ilk sırada yer alıyor. Akıllı telefonları, yüzde 26’lık oranla dizüstü bilgisayarlar, yüzde 12’lik oranla tablet, yüzde 4’lük oranla kulaklık kampanyaları izliyor. Araştırmaya göre ulusal insert ve reklam karne hediyesi kampanyalarının satış kanalı dağılımında ise yüzde 36’lık oranla Media Markt var…

Sıranın başında cep telefonu var
Yapılan araştırmada yüzde 53 gibi yüksek bir oranla akıllı telefonların ilk sırayı alması, aslında tercihinizi oldukça kolaylaştırıyor. Çocukluğumuzun efsane dizilerinden Çocuklar Duymasın’daki Havuç karakterinin yıllarca ailesinden cep telefonu istemesini göz önünde bulundurursak, çocukların cep telefonu gibi bir hediyeyi beğenmemeleri imkansız. Eğer çocuğunuza karne hediyesi olarak bir akıllı telefon almaya karar verdiyseniz sizlere Huawei’nin P9 Lite modelini önerebiliriz. Fiyat olarak avantajlı olan bu ürün aynı zamanda pek çok özelliği de barındırıyor. 5.2 inç ekrana sahip akıllı telefon, 8 çekirdekli işlemcisi ve 3 GB belleğiyle oldukça hızlı. Android işletim sistemine sahip telefonun, 12+8 MP çözünürlüklü kamerası ve 16 GB depolama alanı bulunuyor.

Al bilgisayarı gelir zamanı

Çocuğunuza alabileceğiniz en güzel karne hediyelerinden biri bir dizüstü bilgisayar olabilir. Yaz tatilinde dizi ya da film izleyebileceği, müzik dinleyebileceği ve oyun oynayabileceği dizüstü bilgisayarı, okulların tekrar açılacağı zamanda ödev yapmak için de kullanabilir. Bu kategoride Dell’in Inspiron modeli biçilmiş kaftan. 15.6 inç ekranı bulunan dizüstü bilgisayar, 2.7 GHz işlemci, 1 TB hard disk ve web kamerası gibi özellikleriyle performanstaki gücünü de ortaya koyuyor.

Kesintisiz sosyal medya keyfi

Çocukların bir diğer tercih ettiği hediye seçeneği de tablet. Bu kategoride de Lenovo’nun TAB 3 7 Essential modelini önerebiliriz. Ürünün 7 inç yüksek çözünürlüklü IPS ekranında çocuğunuz en sevdiği oyunlarla keyifli vakitler geçirirken yaz tatilinin en güzel anlarını bu 2 kameralı tabletle daimi anılara çevirebilir. Tab 3 7 Essential’ın, 0,3 megapiksel Vision ön kamerası ve 2 megapiksellik arka kamerası bulunuyor. 10 saate kadar süren pil ömrü sayesinde, çocuğunuz cihazını şarj etmeden kesintisiz şekilde oyun oynamanın veya sosyal medya kullanmanın keyfini de yaşayacak.

Kablosuz rahatlık
Çocukların dikkatini çekebileceği ürünler arasında son olarak kulaklık var. Ellerinden cep telefonu, MP3 çalar gibi cihazlar düşmediği sürece kulaklık da onlar için önemli bir tercih olacak. Çocuğunuza karne hediyesi olarak kulaklık almaya karar verirseniz, ona kablosuz bir kulaklık alarak kablo kargaşasından kurtarabilirsiniz. Bunun için Sony’nin kafaüstü kulaklık modellerinden birini seçebilirsiniz. Bluetooth teknolojisiyle kablosuz olarak bağlantı kuran kulaklıklar çocuğunuzun bu yaz en büyük rahatlıklarından biri olabilir.
Karnelerini alan tüm çocukları başarılarından dolayı kutlar, keyifli bir yaz tatili geçirmelerini dileriz.

Cevap bırakın