KARCHER SC 3 EasyFix Buharlı Temizlik Makinesi

0

Temizliği adeta bir hobiye dönüştüren KARCHER SC 3 EasyFix Buharlı Temizlik Makinesi ile yakınlaşmaya ne dersiniz? 

Üzerinizden kışın ağırlığını atıp, daha enerjik bir moda geçmenin zamanı geldi. Temizlik yapmak için sizi yormayacak ve zamandan kazandıracak teknolojik aletlerden destek alabilirsiniz. Kimyasala ihtiyaç duymadan sadece buharla temizliği mümkün kılan, bakterilerin %99.99 ‘unu öldüren ve temizliği adeta bir hobiye dönüştüren KARCHER SC 3 EasyFix Buharlı Temizlik Makinesi bu aralar evimizin gözdesi.

Deterjanın bile çıkaramayacağı leke ve kirleri, yüksek sıcaklıkta püskürtülen buhar sayesinde temizleyen SC 3 EasyFix hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz. 

Ev temizliğinde su buharından güç alın

Deterjansız temizlik mi olur demeyin, ev temizliğinde su buharından güç alın.

Evdeki her türlü sert yüzeylere uygulanabilen, geniş aksesuarları sayesinde fayansları, set üstü ocakları, aspiratörleri, camları ve hatta inatçı lekelerin çıkarılması dahil olmak üzere en dar alanları bile hijyenik olarak temizleyen SC 3 EasyFix, basınçlı yıkama teknolojisi ile günlük hayatımızda fark yaratıyor.

Kimyasal temizleyicileri, kovaları, toz bezlerini ve paspasları hayatımızdan çıkaran makinede kullanılan basınçlı yıkama teknolojisi, çok basit bir sisteme dayanıyor. Bu sistemi tarif etmek gerekirse; musluktan akan ortalama 4 bar basıncıdaki su, makinenin motor gücü sayesinde 160 bar seviyesine çıkıyor. Cihazın namlusundan dışarı püskürtülen bu basınçlı su, daha uzun süre dayanan ve derinlemesine bir temizlik sağlarken, bu tür işlere ayırdığınız vakti kısaltıyor. Su tasarrufunu da mümkün kılan bu teknoloji, hem güç gerektiren hem de hassas temizliğe ihtiyaç duyulan alanlarda bile etkili bir temizlik sağlıyor. 1900 w ısı çıkışı bulunan makine, maksimum 3,5 bar buhar çıkışı ile tek su tankı ile ortalama 75 metrekare alanı temizliyor. Bu kadar teknik bilgiden sonra gelin makinenin nasıl kullanıldığını birlikte görelim.

 

 

KARCHER SC 3 EasyFix Buharlı Temizlik Makinesi 

Buharlı temizleme için tasarlanan KARCHER EasyFix’in kullanımı çok basit. Temizliğe başlamak için makinenin bir litrelik kazana musluk suyu koyarak suyunu ısınmasını ve gerekli basınca ulaşmasını bekliyorsunuz. (Kullanım kılavuzunda 30 saniyelik ısınma süresi olduğu söyleniyor ancak temizlik için ön hazırlığınız 1-2 dakika kadar sürüyor) Ardından temizleyeceğiniz zemine göre buhar tabancası veya yer süpürme başlığı ile temizlik işlemine geçebiliyorsunuz. Makinedeki buharı tetiğe benzeyen bir buton ile kontrol ederek dilediğiniz yoğunlukta kullanabiliyorsunuz. Bir depo su ile ortalama 70-75 metrekare alanın temizliğini pratik bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

Etkili ve çevreyle dost temizlik ürünleri ile bilinen KARCHER markasının EasyFix altında SC 3 EasyFix’in önceki modellerden farkı, makine çalışırken de kazana su ekleyebilme imkânı sunması ile ilgili. (Önceki modelleri kullananlar bilirler, temizlik esnasında su bitince kazanın soğumasını beklemek, ardından su eklemek ve tekrar ısınmasını beklemek vakit kaybettirirdi) Bu sayede temizlik esnasında su azalsa veya bitse bile işleriniz yarım kalmıyor. Kullandığınız suyun tükenmesi veya azalması, temizlediğiniz bölgeye uyguladığınız basıncın yoğunluğuna göre değişebiliyor. Buharlama tetiği el kontrolünüzde olduğu için güçlü veya daha hafif basılı tutarak bu zamanlamayı ayarlayabiliyorsunuz.

 

SC 3 EasyFix’in bir diğer önemli özelliği ise kireç çözücü kartuşu. Bu kartuş kullandığınız suyu kirecinden arındırarak temizlik yapmanızı mümkün hale getirirken, cihazın ömrünü de uzatıyor. Kartuşlar değiştirilme zamanı geldiğinde cihaz üzerinden uyarı veriyor. Kärcher SC 3 EasyFix ile temizlik yaparken kimyasal temizlik maddelerine ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu özellik alerjik bünyesi olanlar ve hassasiyeti bulunanlar için gerçekten çok kıymetli.  Su tankına ek kimyasal veya koku konmaması ise önerilmiyor. KARCHER SC 3 EasyFix’in 40 dakika boyunca sürekli buharlama özelliği bulunduğunu da belirtmeliyim. Minimum buharlama ile ise yaklaşık 100 dakika sürecince temizlik yapabilirsiniz.

 

 

 

EasyFix’i kullanırken zemine göre seçeceğiniz aksesuar ve aparatlar da çok önemli. Şimdi bu parçaları birlikte inceleyelim.

KARCHER SC 3 EasyFix Buharlı Temizlik Makinesi Parça ve Aparatları 

Makine ile birlikte gelen standart parça ve aksesuarlar aşağıda; 

  • Buhar hortumu (2 metre uzunluğunda sert malzemeden bir hortum) ve buhar tabancası
  • Entegre doldurma hunisi
  • Zemin temizlik takımı
  • El nozulu, detay nozulu, yuvarlak fırça
  • Mikrofiber zemin temizleme bezi
  • Manuel temizlik için mikrofiber kılıf
  • Kireç önleyici kartuş.

Tüm bunların dışında ayrıca sipariş verebileceğiniz ve farklı zeminlerde kullanabileceğiniz onlarca parça ve aksesuar da var. Örneğin kullan at paspaslar, mikrofiber banyo temizlik setleri, mutfak setleri, cam silme aparatı, sert yüzey nozul ve mikrofiber el bezleri, buharlı halı silme aparatları gibi… Eğer eviniz büyük ise ve temizleme bezlerini sık değiştirme ihtiyacı duyuyorsanız yedek paspas ve temizlik seti almanızı öneririm. Makinede kullanacağınız mikrofiber bezler leke tutmuyor ve sonraki kullanımlarınız için çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Tavsiyem, banyonuz için daha yumuşak ve emici olan banyo temizlik seti, cam yüzeylerde mükemmel sonuç veren cam silme aparatı, kıyafetlerinizde kuru temizleme yapabileceğiniz tekstil bakım başlığı ve tuvalet – mutfak gibi zorlu alanlarda fark yaratan power nozul kullanmanız yönünde. 

 

 

Neden bu kadar çok aksesuara ihtiyaç duyacağım diye düşünebilirsiniz

Aslında temizlik için elbette bu kadar çok aksesuar ve parçaya ihtiyacınız yok, ancak eğer ilginiz var ise bir süre sonra makineyi daha fonksiyonlu kullanabileceğinizi keşfediyor ve neredeyse bir hobi haline getiriyorsunuz. KARCHER SC 3 EasyFix, kirleri ovmadan ve pis yüzeylere dokunmanıza gerek kalmadan temizlik yapılmasını mümkün kılıyor. Makineyi genel temizlikte kullanmaya başladıktan ve iyice alıştıktan sonra farklı farklı aparatların olduğunu görüyor ve denemek istiyorsunuz. Bir süre sonra ise başta kimyasal ürünler olmak üzere, paspas, temizlik kovası, zemin fırçaları, tüy alma ruloları, toz bezleri gibi gereksiz ve yer kaplayan ürünleri hayatınızdan çıkarıyor ve evinizde alan açıldıkça ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlıyorsunuz. Basınçlı su buharı mikropları öldürdüğü ve derinlemesine temizlik sağladığı için sık sık temizlik yapma zahmetinden de kurtarıyor. 

 

EasyFix’te eleştirdiğim özellikleri de var

Kısa kalan kablo uzunluğu, kabloyu saracak bir aparatın bulunmaması, yüksek camlar için kısa kalan boru uzunluğu gibi özelliklerin sonraki versiyonlarda geliştirilmesini çok isterim. 

 

Malum, hijyene her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz ve hijyen sağlamak için daha fazla efor sarfediyoruz. Özellikle şu dönemde, buharlık temizlik makinesinin hayatınızda fark yaratacağını düşünüyorum. Bu tür bir makineye ihtiyaç duyanlara KARCHER SC 3 EasyFix’i öneriyorum. Makinenin işlerinizi ne kadar kolaylaştırdığına daha ilk kullanımdan itibaren şahit olacağınızı ve bu tavsiyem için kulaklarımı çınlatacağınızı düşünüyorum.

 

Doğru seçilmiş teknolojik ürünler hayatımıza konfor ve değer katıyor.

İnce eleyip sık dokuyan biri olarak 2020 yılında satın aldığım ve evimde fark yaratan teknolojik ürünleri sizin için derlemiştim.

2020 Yılının Gözde Teknolojik Ürünleri

 

Cevap bırakın