Kameralı Apple Watch mu geliyor?

0

Apple Watch’un yeni versiyonunda bir de kamera bulunabileceği konuşuluyor. Sürpriz bir özellik olacağına şüphe yok, işte detaylar…

Apple’ın aldığı bir patent, sonraki Apple Watch cihazlarında kamera sensörünün yer alabileceğine dair sinyaller verdi.

Apple, bu zamana kadar piyasaya sürdüğü akıllı saat modellerinde henüz kamera fonksiyonu ile karşımıza çıkmadı. Kullanıcılar cihazı her ne kadar entegre kameralı olarak talep etse de şirketin şimdiye kadar böyle bir girişimi olmadı.

Ancak yeni alınan bir patent, Apple Watch’ın yeni versiyonlarının entegre bir kamera ile piyasaya sürülebileceğini gözler önüne serdi. Bu patent, şirketin akıllı saat serisinin yeni modellerinde kamera özelliğine yer vermeyi düşündüğüne işaret etti. Yeni patent şirketin bu konuyla ilgili çeşitli planlarını olduğunu gösterirken ortaya çıkan haber kullanıcılar da büyük bir heyecan yarattı.
Kameralı Apple Watch fikri kesinlikle dikkate değer…

Yeni Patent: Kayışa entegre iki kamera

Apple tarafından alınan yeni patentte kamera sensörlerinin saatin kayışına yerleştirildiği görülüyor. Oldukça ilginç görünen bu tasarım hamlesinin kullanıcıların fotoğraf çektiği anda kollarını bükmelerini önlemek adına gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Bu şekilde kullanıcılar, saati kayışından tutarak kamerayı istedikleri yöne çevirebilecek ve çekimlerinin kolayca yapabilecek. Diğer yandan kayış üzerinden birbirine zıt konumlarda iki farklı kameranın da olduğunu söylemeden geçmeyelim.
Gelişmeler merakla bekleniyor…

Cevap bırakın