Farklı Kahve Seçenekleriyle Misafirleriniz Bayram Etsin

0

40 yıllık hatrı olan kahve ikramı için bayramlar güzel bir bahane. Siz de bayram vesilesiyle misafirlerinize ikramda bulunmak istiyor fakat alışılmışın dışında biraz daha farklı seçenekler sunmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizi teknolojinin yardımıyla barista haline getiriyoruz.

kahve
Delonghi kahve makinesi konusunda uzmanlaşmış ve güven veren bir marka

Kahve Ustası Delonghi ECP31.21

Delonghi ECP31.21 artık markanın yıllardır tecrübe ile hazırladığı kahve makinesi kültürünün tüm özelliklerini taşıyor. Yani son derece kolay kullanıma sahip ve kaliteli. Ürün ile kahve gurmesi İtalyanların vazgeçilmesi Espresso ve Cappuccino hazırlayabilirsiniz. Öncelikle ürünün göze çarpan ilk özelliği kahveyi koyduğumuz filtre. Alüminyumdan üretilen ve 3 seçenek ile gelen bu filtreler hem kolay temizleniyor hem de lezzeti artıyor. Tek ya da çift kişilik filtreyi takıp kutunun içinden çıkan kepçe ile kahvenizi koyun ve ardından kepçenin arka tarafıyla kahveyi yavaşça filtreye doğru bastırın. Bir peçete veya bez yardımıyla filtrenin ağzından kahve kalmadığından emin olun. Son olarak da ortada bulunan düğmeyi kişi sayısına göre sağa veya sola çevirin. Kahve miktarını yeterli gördüğünüzde düğmeyi tekrar ortaya getirin. Espresso’nuz hazır! 1299 liraya satılan ürünü bu adresten temin edebilirsiniz.

cappuccino
Cappuccino’yu ideal kıvamda yapmak artık çok kolay.

Farklı Kahve Seçenekleri

Espresso’nuzu yaptınız ancak bazıları için bu sert olabilir. O zaman size Americano öneriyoruz. Amerika Kıtasına göç eden İtalyanların kahvesini sert bulan Amerikalı kahveseverlerden ismini alan Americano aslında sadece Espresso üzerine kaynamış su konarak hazırlanıyor. Böylece keyfinizi daha uzun süre yaşayabilirsiniz. Cappuccino ise temelinde Espresso bulunan köpüklü bir içecek. Cappuccino yapmak için yine Delonghi’nin ECP31.21 modelini kullanabilirsiniz. Ürünün sağ tarafında güçlü bir pompa göreceksiniz. Bir fincana bir parmak kalınlığında süt koyun. Fincanı pompaya götürün ve hemen üzerindeki mandalı çevirin. Yaklaşık 15 saniye içinde süt, krema kıvamına kavuşacaktır. Bunu da önceden hazırlamış olduğunuz espresso’nun üzerine ilave edin. Cappuccino’nuzu afiyetle için!

Doğru Kahve İçin Püfler

Espresso veya herhangi bir kahve için olmazsa olmazlardan biri kahvenin tazeliği. En ideal seçenek çekirdek alıp kendinizin öğütmesi. Diğer bir yol ise satın aldığınız yerde makinenizi göstererek orada çektirmeniz. Her halükarda hava geçirmeyen bir kavanoz kullanmaya dikkat edin. Bir diğer önemli nokta ise fincanın önceden ısıtılması. Bunun için de herhangi bir işleme başlamadan önce fincanı yerine koyun ve makineyi kahvesiz olarak çalıştırın. Sıcak su fincana akarak hazırlayacağınız içecek için zemin oluşturacaktır.

Cevap bırakın