Kahve Keyfinizi Arttıracak En Fonksiyonel Kahve Makineleri

0

Kahve makineleri, size sadece sıcak bir içecek hazırlayan cihazlar olmaktan ziyade aslında sizin yaşam tarzınızı da simgelerler. Çünkü kahve içmek, yorucu geçen bir günün sonunda dinlenirken, bir dostunuzla sohbet ederken, çalışırken veya yeni dostluklar kurarken çok keyif veren bir alışkanlıktır. Fakat herkesin tercih ettiği kahve ve değişik kahvelerin hazırlanma yöntemi farklıdır. Kimi filtre kahve severken kimileri içinse köpüklü Türk kahvesi vazgeçilmezdir. Bu yazımızda filtre kahve makineleri ile Türk kahvesi makineleri arasındaki farklara değineceğim.

Kahve Makineleri Nasıl Seçilir?

Satın alacağınız makinenin öncelikle evinizde mi yoksa ofisinizde mi kullanılacağına karar verin. Çünkü evde birkaç kişinin kullanacağı model ile ofis ortamından onlarca kişinin yararlanacağı modeller birbirinden hem özellikleri açısından hem de fiyatı açısından farklılık gösterir. Filtre kahve makinesi mi yoksa Türk kahvesi makinesi mi daha çok zevkinize hitap ediyorsa zevkinize hitap edeni seçin.

İlk Akla Gelen Türk Kahvesi

Kültürümüzde genellikle kahve dendiği zaman ilk akla Türk kahvesi gelir. Hem geleneksel Türk misafirperverliğinde Türk kahvesi ikramının yeri çok farklıdır. Misafirlerimize ilk ikram edilen şey genelde Türk kahvesidir. Dünyanın her yerinde özel pişirme yöntemiyle hazırlanır. Hazırlanan kahve fincanda servis edilir ve kendine has hoş bir kokusu vardır. Türk kahvesi içene büyük keyif verir. Filtre kahve ise köpüksüzdür ve rengi siyahtır. Lezzeti Türk kahvesi ile karşılaştırıldığında daha serttir. Sadece aromalı filtre kahve kullanıyorsanız  lezzeti aromadan ötürü yumuşak olur. Filtre kahveyi Türk kahvesi gibi pişirmenize gerek yoktur. Filtre kahve sadece demlenerek lezzetli hale gelir.

Türk Kahvesi Makinelerinin Özellikleri

Elinizde klasik cezve varken “Acaba köpüklü ve kıvamında kahve yapabilecek miyim” sorusu kafanızı rahatsız eder. Böyle bir durumda satın alacağınız Türk kahvesi makinesi sizi bu dertten kurtarır. Hem köpüklü hem de lezzetli kahveleri çok kısa bir süre içerisinde hazırlayabilirsiniz. Üstelik Türk kahve makinesi yardımıyla bir cezvenin yaptığının çok daha fazlasını tek dokunuşla ve aynı anda sade, orta ve şekerli tercihinize göre yapabilirsiniz. Makine kullanarak aynı anda 4 fincana kadar kahve hazırlayabildiğiniz gibi 2 cezvesi olan makine modellerinde aynı seferde farklı şeker tercihlerine göre kahveler pişirebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinelerinin Özellikleri

Makinelerde kullanılan damla demleme yönteminde, kaynayan su filtrenin içindeki öğütülmüş olan kahvenin üzerinden dökülerek kahve hazır hale gelir. Kahve çekirdekleri üzerinden akan ve kahvenin içinden süzülerek geçen su, yağ asitleri ile aromayı ayrıştırır. Böylece kahve lezzetli bir hale dönüşür. Başka bir deyişle filtre kahve üzerinden akan 90C-95C arası sıcaklıktaki suyla demlenerek hazır hale gelir. Makinelerdeki otomatik başlatma özelliği sayesinde kahveniz istediğiniz an hazır olur. Ayrıca cihaz üzerindeki LCD ekrandan istediğiniz ayarları yaparsınız. Hatta tek bir düğmeye basarak kahvenizin daha yumuşak veya daha sert bir lezzette olmasını sağlarsınız.

Özetle

İster filtre kahve isterse Türk kahve makinelerini hızlı bir şekilde evinizde veya işyerinizde rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Köpüklü Türk kahvenizi veya lezzetli filtre kahvenizi yudumlayarak size kalan daha çok zamanın keyfini sürebilirsiniz.

Nereden Temin Ederim? 

Filtre kahve veya Türk kahvesi makinelerine MediaMarkt Mağazaları’ndan veya www.mediamarkt.com.tr adresinden uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Cevap bırakın