Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonKahve hazırlayan çalar saat ile tanışın

  Kahve hazırlayan çalar saat ile tanışın

  5de3b37be3cb5c48f4cdb5b6ccb9c0bb_original

  Mobil cihazlar, iletişim ve diğer özellikleri ile birlikte günümüzün olmazsa olmaz ‘alarm saatleri’ aynı zamanda. Yatmadan önce alarmı kurup telefonunu başucuna bırakan milyonlarca kişi var. Ancak ‘klasikler ölmez’ diyenlerdenseniz ilginizi çekecek bir aygıtla tanışmaya hazır olun…

  Bir Kickstarter projesi olan ve toplanacak e-bağışlarla finanse olup seri üretime geçmeyi hedefleyen aygıtın adı Barisieur. Aslında bir alarmlı saat, bununla birlikte su ve kahve haznesi buluyor, böylelikle istediğiniz saatte size kahve yapıyor.

  Özetle saatinizi kurup, kahve yapılmasını istediğiniz saati de ayarlayıp Barisieur’ün size otomatik şekilde kahve yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Paslanmaz çelik alt kısmında su, haznesinde damıtma işlemi ve sonrasında içeceğiniz hazır. Şeker ve süt konulan bölümler de var. Üstelik sadece kahve değil, çay da yapabiliyor. Alarmlı saat sayesinde uyanan ve uyanır uyanmaz kahvem hazır olsun diyenler için ilginç bir kolaylık faktörü olacağı kesin.

  Fiyatı da belli oldu

  Gelelim fonlanma durumuna. Öncelikle ilgili ürüne ilgi büyük ve seri üretime geçmesi için gereken koşullar sağlanıyor. Geliştiricileri, elde ettikleri gelirle, istedikleri üretim ve tedarik yapısını oluşturup ürün satışlarına başlayacakları günü iple çekiyorlar. Fiyatı da belli oldu, çok yüksek bir fiyat etiketine sahip olmadığını belirtmek gerekiyor; basit bir kur dönüştürme üzerinden hesaplandığında İngiltere için 870 TL gibi bir fiyata sahip olacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN