Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımKadınların teknolojik aksesuarları...

  Kadınların teknolojik aksesuarları…

  Bundan yaklaşık 10 sene öncesini düşünün… En çok kullandığımız mobil cihazlar cep telefonu ve dizüstü bilgisayardı. Cep telefonları akıllı kavramından uzak, dizüstü bilgisayarlar da bel bükecek kadar ağırdı. Tasarımın T’sinden bahsetmek ise imkansızdı. Zaman içinde gelişen teknoloji, ürünlere dizaynı katarken, tablet, taşınabilir hard disk, harici batarya gibi daha farklı ürünlerle de tanışma fırsatı sağladı. Bugüne baktığımızda birbirinden ‘akıllı’ telefonları, 1 kilogramdan bile daha hafif dizüstü bilgisayarları, neredeyse hap küçüklüğünde taşınabilir bellekleri görebiliyoruz. Yakın zamanda ise daha da ileri giderek giyilebilir teknolojilerle tanıştık. Gözümüze taktığımız bir gözlükle internetin sınırsız dünyasını izlerken, kolumuza taktığımız bir saatle mobil iletişimimizi yürütür hale geldik. Her bir ürünün performansının gücünün yanı sıra, etkili bir tasarıma sahip olduğu gerçeğini de atlamamak lazım. Tabi cümlenin içinde tasarım, şıklık, moda gibi kavramlar geçince kadınların da ilgisi bir anda buraya yönelebiliyor. Bu ince detayı fark eden birçok üretici ise bunu bir pazarlama stratejisi olarak kullanıyor. Giyilebilir teknolojilere değinmeden önce, modayı teknolojiyle birleştiren girişimlere bir göz atalım…

  shutterstock_222129007

   

  Moda devleri alo dedirtti
  Cep telefonlarıyla kadınların gönlünü fethedenlerin başında moda dünyasının ünlü markaları geliyor. İlk girişim ise Escada’ya ait. Ünlü moda markası, Siemens ile tasarladığı SL65 Escada modeliyle, moda ve teknolojiye önem veren kadınların kalbinde taht kurmuştu. Ardından Motorola Dolce&Gabbana’ya, içinde gerçek altın kullanılan Motorazr V3 modelini tasarlatmıştı. Motorola’dan sonra LG, kadınları odağına alarak, İtalyan moda markası Prada’yla birlikte LG Prada modelini yarattı. Samsung da Giorgio Armani ile birden fazla cep telefonu modeline imza attı.

  Çantamız kadar kılıfımız da şık olsun
  Biz kadınlar her zaman görselliği ön planda tutuyoruz. Yanımızda taşıdığımız teknolojik cihazların kılıflarını da, en az omzumuza taktığımız çanta kadar önemsiyoruz. Bu alanda kadınlara hitap eden çok fazla ürün çeşidi var. Örneğin Adidas ve Diesel gibi spor markaları, cep telefonları için özel kılıflar tasarlıyor. Daha şık bir tercihte bulunmak isteyenler için ise Louis Vuitton ve Swarovski’nin hem cep telefonu hem de tabletler için ürettiği farklı tasarımlar var. Bu markaların dışında Yves Saint Laurent’in iPad için özel tasarladığı kılıf şıklıkta sizi bir adım öne taşıyor. Markaya ait olan Y logosu cihazı kapatmak için kullanılıyor. Amerika’nın ünlü çanta ve aksesuar üreticisi Nancy Gonzalez ve Fransız moda devi Chanel de iPad için özel ürünler tasarlayan markalar arasında… En pahalısı benim olsun diyorsanız, Tod’s markasının gerçek timsah derisinden tasarladığı ve 4 farklı rengi bulunan iPad kılıflarını tercih edebilirsiniz.

  Teknolojik aksesuarlar şıklığınızı ortaya koyuyor
  Son olarak da giyilebilir teknolojik aksesuarlardan bahsedelim. Bu alanda gerçekten uç noktada diyebileceğimiz mükemmel tasarımlar var. Kadınlara hitap edenler ise gerçekten oldukça şık. Yeni yılın yaklaştığı şu günlerde 5 mükemmel üründen birini seçip sevdiklerinize hediye edebilirsiniz..

  Frends

  frends 2
  Bir kadının en şık teknolojik aksesuarlarından biri de hiç şüphesiz ki kulaklık. Moda tutkunu kadınları hedef alan Frends marka kulaklıklar, görsel zenginliğiyle fark yaratıyor. Britney Spears, Alessandra Ambrossio ve Olivia Wilde gibi ünlü isimlerin tercihi olan Frends kulaklıklar, şık tasarımının yanı sıra inanılmaz bir ses kalitesine de sahip.

  Smarty Ring

  smarty ring
  Indiegogo tarafından dizayn edilen Smarty Ring adındaki ‘akıllı yüzük’ giyilebilir aksesuarlar arasında yer alan en ilginç ürünlerden biri. 13 mm çapında paslanmaz çelikten üretilen bu aksesuarın üzerinde kavisli bir ekran bulunuyor. Bu ekran üzerinden akıllı telefonlarınıza gelen SMS, aramalar, sosyal ağ bildirimleri gibi bilgileri takip edebiliyorsunuz.

  Ritot

  ritot
  Şık tasarımıyla fark yaratan giyilebilir aksesuarlardan biri de dünyanın ilk projeksiyon saati Ritot. Akıllı saatlerden farklı bir işleyişe sahip olan bu akıllı üründe SMS, gelen arama, saat, sosyal medya bildirimleri, projeksiyon özelliği sayesinde elinize yansıtılıyor. iOS, Android ve Windows Phone platformlarıyla uyumlu olan Ritot, bilgileri verirken renk değiştiriyor ve titreşimle sizi uyarıyor.

  Misfit Shine Bloom

  Misfit Shine_bloom
  Red Dot Ödüllü çarpıcı bir tasarıma sahip Misfit Shine Bloom, sağlıklı yaşama önem veren kadınlara hitap ediyor. Boynunuza astığınız bu zarif kolyeyle, hareketlerinizi ve uyku düzeninizi dakika dakika izleyebilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemiyle uyumlu olan Misfit Shine Bloom ile aynı zamanda kaç kalori verdiğinizi de öğrenebiliyorsunuz.

  My Intelligent Communication Accessory (MICA)

  mica
  Teknolojik dolgusu Intel tarafından geliştirilen ve Opening Ceremony tarafından tasarlanan MICA, kadınlara yönelik bir akıllı bilezik. Dokunmatik ekranı safir camdan yapılan bu teknolojik aksesuarın yapımında 18 ayar altın, inci ve obsidyen kullanılmış. Bu aksesuarda bildirimlerin yanı sıra navigasyon özelliği de bulunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN